• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

VPN pod Vista

  • Ја почнал/а темата
  • #1

mishkovski

Intern
28 април 2007
10
0
:confused: Dali nekoj znae kako se konfigurira VPN pod Windows Vista?
Pod XP toa ne beshe problem, no mislam deka pod Vista nema takva mozhnost bez koristenje na dopolnitelen softver.
 

LoSkO

Intern
26 август 2007
29
0
:confused: Dali nekoj znae kako se konfigurira VPN pod Windows Vista?
Pod XP toa ne beshe problem, no mislam deka pod Vista nema takva mozhnost bez koristenje na dopolnitelen softver.

Koga ke stignes vo menito kaj sto ti gi pokazuva mreznite vrski od levata strana treba da imas Create new connection ili taka nekako bese i na slednoto meni VPN ti se naoga najdolu nataka ke se snajdes dokulku ne se snajdes pisi pa ke ti objasnam podetalno. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,701
Мислења
855,880
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно