1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

VPN НА ЕДЕН АДАПТЕР

Дискусија во форумот 'VPN и VLAN' започната од Jovicarot, 7 Февруари 2017.

 1. Jovicarot

  Jovicarot
  Intern

  16
  5
  15 Мај 2016
  Машко
  Здраво, сакам да прашам дали некој знае програма за VPN само на еден адаптер. пример wifi конекцијата да ми биде преку ВПН а лан конекцијата без ВПН? Ви благодарам позз
   
 2. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,667
  2,686
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  OpenVPN
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 3. dimsa

  dimsa
  Gaining Experience

  246
  276
  9 Јануари 2015
 4. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,268
  541
  3 Април 2008
  вака поставеното прашање нема смисла,

  VPN-от креира свој интефејс, а се друго оди според правилата на IP рутирање
   
  На bogoevski и Astro им се допаѓа ова.
 5. Astro

  Astro
  Guru

  6,637
  9,311
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Точно, истото сакав да го кажам. Нема смисла прашањето.
  Дали се мисли избор на ВПН додека се и Вифи и ЛАН конекција истовремено?
  Дали постои teaming меѓу конекциите?
  Сакаш да кажеш дека имаш 2 gateway IP адреси? Ситуацијата е парадоксална.

  Опиши малку подетално што имаш и што сакаш да постигнеш.
   
 6. Jovicarot

  Jovicarot
  Intern

  16
  5
  15 Мај 2016
  Машко
  So kompjuterot primam 2internet konekcii i setirani mi se LoadBalance. Dali e mozno soobrakajot sto odi preku ednata konekcija da ne pominuva preku vpn. A ostanatiot soobrakaj od drugiot internet da pominuva preku vpn.
   
 7. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,268
  541
  3 Април 2008
  која е таа „Load balance“ опција, нешто во windows? Како работи тој "Load balance“?
   
 8. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,267
  4,779
  4 ноември 2013
  Машко
  MikroTik? :)
   
 9. Jovicarot

  Jovicarot
  Intern

  16
  5
  15 Мај 2016
  Машко
  Најверојатно ова ќе заврши работа.
  Kerio Control
   
Слични теми
 1. gokica
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,245
 2. INTEL-fan
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,412
Вчитување...

Сподели

Вчитување...