1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Воздушни кулери за процесор во МК

Дискусија во форумот 'Overclock & Modding' започната од dekomote, 6 Јануари 2019.

 1. dekomote

  dekomote
  Gaining Experience

  95
  142
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Што би препорачале за ризен 2700 афтермаркет кулер? Колку што успеав да најдам по продавнициве, во сет нема ништо, во анхоч ни таму. Во Нексио има само Pure Rock, ама некако не ми се бендисува тоа што е свртен вертикално за AM4, и Ноктуа во ЈВСнет. Друго нешто има во државава или тоа е тоа?
   
 2. SpiritBond

  SpiritBond
  Gaining Experience

  210
  389
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  Од воздушни слабо, само AIO водено има Kraken од NZXT и CoolerMaster Master Liquid во сет. Ако можеш некако да набавиш Hyper 212 Evo тоа ти е од подобрите воздушни за мала сума на пари...
  Едит: Сет
   
  Последна промена: 6 Јануари 2019
 3. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,027
  1,735
  7 Април 2012
  Машко
  На ризен 1700 имам noktua d15 и да голем е ама си ја брка работата одлично и немав проблем околу висината на рамот.

  Sent from my SM-T560 using Tapatalk
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 4. dekomote

  dekomote
  Gaining Experience

  95
  142
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Немаат, прашував пред 2 дена. Одма ќе го земев. Вика дека нема ни да има скоро.
   
 5. dekomote

  dekomote
  Gaining Experience

  95
  142
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  d15 ми е ептен оверкил и скап искрено. Не планирам да оверклокам многу, само сакам тишина.

  Дај прати едно сличе да видам како стои?
   
 6. SpiritBond

  SpiritBond
  Gaining Experience

  210
  389
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  За кој кулер поточно ми збориш?
   
 7. dekomote

  dekomote
  Gaining Experience

  95
  142
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  За 412ката. 212ката нема да ја донесат пошто ја нема веќе.
   
  На SpiritBond му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SpiritBond

  SpiritBond
  Gaining Experience

  210
  389
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  Чудна работа, зошто демек го имаат на лагер во Прилеп и главен магацин..
   
 9. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,027
  1,735
  7 Април 2012
  Машко
  Еве го[​IMG]

  Sent from my SM-T560 using Tapatalk
   
  Draynor, goce03, gOJDO и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,027
  1,735
  7 Април 2012
  Машко
  Не ми е оверклокуван многу 4ghz а кулерот е тивок

  Sent from my SM-T560 using Tapatalk
   
  На dekomote му/ѝ се допаѓа ова.
 11. gOJDO

  gOJDO
  Guru

  7,444
  9,021
  23 Јануари 2008
  Манга
  4GHz е плафон за Ryzen 1xxx, особено за 1700/1700X. Среќен примерок ти се паднал! Патем, Ноктуите убаво му стојат на куќарето, само дај мафни го тој црниот да не руши просек, нема смисла! :)
   
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,027
  1,735
  7 Април 2012
  Машко
  Поточно 4.05ghz е а имам уште еден кулер noktua ама за жал 120мм е така да ке чека додека најдам 140мм.

  Sent from my SM-T560 using Tapatalk
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 13. dekomote

  dekomote
  Gaining Experience

  95
  142
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Ја би оставил еден горе, а другиот позади. Вака имаш негативен притисок, ќе ти се пуни прашина.
   
 14. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,027
  1,735
  7 Април 2012
  Машко
  Има филтри за прашина и напред и горе а предните се наместени да дуваат повеке отколку горните и задниот

  Sent from my SM-T560 using Tapatalk
   
 15. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  791
  1,282
  20 Јануари 2015
  Машко
  DC Gammaxx 400 одлична буџет варјанта, ако немаат на лагер Hyper 212 Evo.
  Ако парите не се проблем тогаш noktua d15.
   
  dekomote, Canibalot и на igor_igor им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. PilGriM
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,208
 2. greenline
  Одговори:
  34
  Прегледи:
  2,077
 3. bobmkd

  Продадено Процесор I5-2320

  bobmkd, 1 Јуни 2017, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,554
 4. ImTheDude
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  245
 5. Ronnn
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  212
Вчитување...

Сподели

Вчитување...