1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Волан PC

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Стап, 1 oктомври 2013.

 1. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  353
  117
  6 Јули 2011
  Дали е добар овај волан Genius TwinWheel 900ff сакам да го купам околу 3800-4000ден е ?
   
 2. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,703
  13,086
  2 Август 2012
  Машко
  Не
  Волан и таква периферија купувај само од познати марки - Thrustmaster, Logitech, Saitek...
  Тие 4000 денари ќе ти бидат фрлени пари.

  nuff said
   
  На Стап му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,901
  26,234
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  На Стап му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  353
  117
  6 Јули 2011
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,901
  26,234
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Епа меракот има цена...висока цена :)
   
  На Стап му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  353
  117
  6 Јули 2011
 7. Benedicta

  Benedicta
  Intern

  83
  46
  7 Декември 2017
  Машко
  Дечки дајте препорака за волан? И дали е добар подарок за другар кој има скоро 29? :)
   
 8. Astro

  Astro
  Guru

  6,755
  9,466
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Ако е ерген тогаш е најбољи подарок..... и ако не знае да вози на тастатура.
  Јас сум имал неколку волани, и поскапи и поевтини, никогаш не можев да ги навикнам, секогаш е враќав назад на тастатура. А и некако престанаа да ги носат кај нас, не се нешто популарни или јас сум излегол од шемата?
   
  На Benedicta му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,609
  7,651
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Хаха сега го видов горе коментарот за Logitech, да го осетиш за 23-4 иљади денари само на џеб ќе го осетиш.

  Боље купи си голф 1 за 15.000 ден. 101% пореално ќе осеќаш (сосе форс фидбек на цело тело) него играчката

  PRODAVAM GOLF 1 SO PLIN NE REG. NEMA NIGDE SKAPANO 15.000den

  Иначе мене ми страдаат педалите на овие најефтините волани кога го газам волвото во ЕТС2
   
  На Rukfash, Daniel86, zdravkovskii и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,002
  1,253
  9 Јуни 2015
  Машко
  На gokica и Astro им се допаѓа ова.
 11. gokica

  gokica
  Модератор

  8,577
  10,739
  13 Јуни 2009
  Anhoch PC Market Online - Steering Wheel USB Multi-interface Vibration PC/PS3

  Топ за парите. Помалецко е но човек лесно се навикнува. Вози исто како поскап волан кој го фрливме неодамна. Виндовс го препознава веднаш, респонзивен е и сл. Едина замерка е што се лепи за подлога со гумени шепи. На биро не сакаше да фати добро но селотејп заврши работа за да не може да мрдне ни милиметар.
   
  На Benedicta му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Benedicta

  Benedicta
  Intern

  83
  46
  7 Декември 2017
  Машко
  Ерген е :D И гејмер болен беше. Сега работи како програмер, и нема време за игри толку како порано. Но мислам дека ќе го поскокотка волан ако му подарам :D
   
Слични теми
 1. sini6a
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  972
 2. Стап
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  800
 3. viktorce
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,705
 4. skullmonkey
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  271
 5. Enigma
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  911
Вчитување...

Сподели

Вчитување...