1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

VoIP телефонија

Дискусија во форумот 'VoIP' започната од MIDNIGHT WALKER, 23 Јули 2007.

 1. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,581
  3,521
  11 Декември 2008
  Машко
  Имаше едно адаптерче во анхоч за околу 800-900 денари на кое го приклучуваш фиксниот телефон и може да го користиш за VoIP раговори.
   
 2. nikomnet

  nikomnet
  Intern

  6
  0
  17 Јуни 2008
  Makedonski Voip i Mobilen Skype

  Pogledajte go nasiot web site www.fastfon.mk , kompletno makedonsko resenie za VoIP, sertificirano od Agencija za elektronski komunikacii. Si uplakate na nasa smetka vo banka, nema potreba od rizici so kreditni karticki preku internet za plakanje vo stranstvo i slicno.
  SUPER NOVA PONUDA !!!
  Koristete VoIP i Skype preku mobilen telefon. Najednostaven telefon od 300 denari ke Vi ja zavrsi seta rabota ! Poglednete ja nasata ponuda na GSM adapteri za Skype i VoIP :
  www.mobigater.mk - Nie sme Generalni zastapnici za Makedonija !!!
   
 3. ''TcM>>

  ''TcM>>
  Intern

  961
  39
  6 Јануари 2008
  Машко
  hehee добра понуда. Само уште да можеше да се регистрира.. btw моментално користам јас од voipcheap и сега за сега сум задоволен.. па ќе видам малце понатаму што како е тука...
   
 4. nikomnet

  nikomnet
  Intern

  6
  0
  17 Јуни 2008
  Со секој купен НОВ уред www.mobigater.mk за разговори преку Скајп или ВоИП од мобилен телефон,
  ПРОМОТИВНО !!! ГРАТИС ваучер од 20 ЕВРА за ВоИП телефонија !!! :bravo::bravo::bravo:
   
 5. shemko

  shemko
  Gaining Experience

  231
  56
  15 Јули 2008
  Voip telefonija preku kablovska BO-Net Prilep

  cenite se so se 18% DDV
  kon site skapa / eftina
  nacionalni ; 1.4 / 0.9

  Lokalni ; 0.95 / 0.55

  kon Mobilnite 11 / 4.5

  kon bonet mrezata 0 denari Neograniceno !
   

  Прикачени датотеки:

 6. shemko

  shemko
  Gaining Experience

  231
  56
  15 Јули 2008
  poradi slab kvalitet na voip modmite gi zamenija so slednive !

  http://www.welltech.com/product_e_0d.htm
   

  Прикачени датотеки:

  • ATA-171-.jpg
   ATA-171-.jpg
   Големина:
   28.6 KB
   Прегледи:
   10
 7. shemko

  shemko
  Gaining Experience

  231
  56
  15 Јули 2008
  eve kako e so fiksnata voip telefonija preku Kabelnet(neotel)
   

  Прикачени датотеки:

 8. shemko

  shemko
  Gaining Experience

  231
  56
  15 Јули 2008
 9. stancafe

  stancafe
  Intern

  58
  0
  27 oктомври 2008
  Najdobri se definitivno Linksys PAP2 Adapteri, no jas korisam poveke IAX pod asterisk so x100 clone carticka
   

Сподели

Вчитување...