1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

VoIP SIP уред

Дискусија во форумот 'VoIP' започната од VoIP, 7 Февруари 2010.

 1. VoIP

  VoIP
  Intern

  41
  3
  7 Февруари 2010
  Дали некој знае каде во скопје можам да купам VoIP SIP уред и по која цена?
  Значи ми треба да има LAN приклучок а НИКАКО USB!
   
 2. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,367
  3,075
  4 Септември 2008
 3. Idefix

  Idefix
  Intern

  62
  4
  4 Декември 2009
  ima i poeftini po 2000 nekade i pomalce...ama ne znam dali imaat olku opcii ko linksysov? jas imam eden sip ima lan 2 liniii mislam bea...tolku. 1800 ili 2000.
   
 4. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,226
  1,516
  5 oктомври 2007
  Машко
  Ова е рутер со вграден СИП. Мислма дека не бараше чекот тоа. Има на Linksys и само СИП адаптер и е каде каде поевтин. Само не ми текнуе моделот сега :(. Го има у германос, сет, нико, ....
   
 5. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,367
  3,075
  4 Септември 2008
  Од повеќе глава не боли, а и не кажа дали буџетот му е лимитиран.
   
 6. VoIP

  VoIP
  Intern

  41
  3
  7 Февруари 2010
  pa da, da ne e mnogu skap, da e kako sto kaza kolegata Idefix, pa i ako ima za 1500 den nekoj kineski :) ne mora da e linksys, samo neka raboti dobro.
   
 7. varelg

  varelg
  Intern

  67
  0
  13 Декември 2007
  Зошто на пример не го решиш твојот VoIP проблем со некое од бесплатните софтверски емулации за SIP телефони? Ако телефонијата ти е само IP а нема поврзување со традиционалната телефонска мрежа имаш OpenSwitch како сервер и било кое SIP клиентче ќе заврши работа...
   
 8. DaciSS

  DaciSS
  Gaining Experience

  949
  288
  3 Јануари 2008
  Машко
  Systems and Network Administrator
  ева ти линк за sip soft phone, ако тоа ти врши работа, што ти вика varelg , не ти треба сервер софтвер со ова, а ако имаш веќе број, за да примаш повици се конфигурира за 1 мин.
  http://www.counterpath.com/x-lite.html
   
Слични теми
 1. Ismet

  Besplaten VOIP

  Ismet, 9 Април 2007, Во форумот: VoIP
  Одговори:
  26
  Прегледи:
  12,779
 2. MIDNIGHT WALKER
  Одговори:
  33
  Прегледи:
  14,421
 3. bobanmak
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  4,273
 4. shemko

  voip lan modem

  shemko, 3 Април 2009, Во форумот: VoIP
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,405
 5. IT Boss

  VoIP

  IT Boss, 22 Јули 2010, Во форумот: VoIP
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  3,273
Вчитување...

Сподели

Вчитување...