1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

VoIP Фиксни Оператори

Дискусија во форумот 'VoIP' започната од pimpa, 7 Февруари 2009.

 1. pimpa

  pimpa
  Intern

  7
  0
  7 Февруари 2009
  Дали сте корисници на VoIP Фиксна Телефонија во Македонија? Колку сте задоволни, некои проблеми и сугестии во врска со нив
   
 2. Captain Jack

  Captain Jack
  Intern

  4
  0
  20 Септември 2007
  Јас!
   
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,480
  25,532
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Која е целта на темава?
  колку се задоволни од VoIP или...дај објасни ја целта.
  Бидејќи си нов прочитај ги Правилата
   
 4. KGB

  KGB
  Intern

  48
  1
  7 Март 2009
  I koja e taa voip fiksna telefonija vo mk?!?!?

  :skuter: ...... :taz:
   
 5. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,360
  189
  22 Декември 2007
  Call & Surf на t-home, Duo на он.нет...
   
 6. feit

  feit
  Intern

  684
  43
  12 Февруари 2009
  Како прво call&surf на t-home и DUO на on.net не е void телефонија. Тоа е интернет со подршка на телефон. Јас користам од он.нет LITE пакет. Имаше некој проблем кај мене и неможев да ставам EXTREME. И сега иако пишува дека треба да добивам 4Mb брзина јас имам 1Mb. Имало некои проблеми со мрежата па неможело да добивам поголема брзина..... просто каѓано глупости. Немаат добра подршка па се ќе ти кажат. Прво распитај се убаво па стави. Инаку конекцијата е стабилна. Досега ми паѓаше само на почетокот :) Поздрав
   
 7. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,360
  189
  22 Декември 2007
  Дечко, не ми кажувај, Call & Surf на t-home, Duo EXTREME на он.нет користат воип, твоето не користи. Се имав распитано убаво кога ставав одамна.
   
 8. feit

  feit
  Intern

  684
  43
  12 Февруари 2009
  Ако веќе си се распитал и знаеш дека што не замараш со глупави прашања. Мисла зачувај си прашањата ако знаеш одговоро....
   
 9. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,565
  3,508
  11 Декември 2008
  Машко
  Во право е 386ka.

  @feit
  Не гледам дека 386ka негде замара со глупави прашања, напротив се потруди да помогне со одговор на наведените прашања од темата.
   
 10. feit

  feit
  Intern

  684
  43
  12 Февруари 2009
  Ако е во право тогаш не треба да се обраќа така неучтиво на мојот одговор. Јас му одговарав дел на прашањето за понудата од провајдерите. Ако не сака сите да одговараат може да каже кои членови сака........
   
 11. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  163
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  feit ne se izdigaj do tolku ,ubavo si kaza 386 ti se ubacuvas na mesto kaj sto ne ti e mestoto za tvoeto znaenje i pravis napnata atmosfera ,ako znaes nesto okolu temata pisi a ne da se raspravas:ua:
   
 12. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,360
  189
  22 Декември 2007
  @feit,
  Гледав во темава да помогнам на KGB. Ти ми се убаци, убедувајќи дека не сум во право, што не е така. Не гледам како ти се обратив неучтиво. Само не сваќам на што мислиш со ова?
  ?
   
 13. KGB

  KGB
  Intern

  48
  1
  7 Март 2009
  Fala na zestokiot odgovor:) jas ne ziveam vo makedonija izvesno vreme i barem koga bev tamu nemase nieden voip ... zatoa me zacudi ali vo sekoj slucaj interesna rabota ... Fala na informacijata!

  :skuter: ...... :taz:
   
 14. pimpa

  pimpa
  Intern

  7
  0
  7 Февруари 2009
  како НЕОТЕЛ на пример
   
 15. daceee90

  daceee90
  Intern

  234
  9
  2 Март 2008
  vox-one.net
  супер се јас користам ако ви треба ке ви дадам маил за контакт пишете ПП
   
 16. shemko

  shemko
  Gaining Experience

  231
  56
  15 Јули 2008
  kabelskite operatori niz MKD telefonijata mue viop !
   
 17. ac1d

  ac1d
  Intern

  410
  14
  24 Септември 2008
  Јас користам VoIP од Т-Хоум и не сум имал никаков проблем до сега. Единствен недостаток е тоа што кога нема интернет нема ни телефон:)
   
 18. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,360
  189
  22 Декември 2007
  ac1d, кога ќе снема интернет, снемува VoIP врска, со што се враќа првата врска. Теоретски, ти би требало да имаш телефонска врска и кога ќе немаш интернет. Дури треба да имаш и телефонска врска откако ќе снемаш струја.
   
 19. ac1d

  ac1d
  Intern

  410
  14
  24 Септември 2008
  Па не сум баш сигурен дека е така мислам дека поврзувањето треба да го вратиш онака како што ти било т.е. телефонскиот кабел наместо во рутер да оди директно во телефонската порта што ја имаме во домовите. Ова го кажувам бидејќи неколку пати кога немало нет сум пробал да зборам на телефон и сум имал проблеми. :)
   
 20. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,360
  189
  22 Декември 2007
  Не, немора да го враќаш кабелот. Евентуално, само ќе немаш 2 линии, па тоа може да ти направи проблем. До сега сум немал проблем со зборење на телефон кога ќе снема нет...
   
 21. ac1d

  ac1d
  Intern

  410
  14
  24 Септември 2008
  Можеби си во право :) Баш ќе проверам нареден пат кога ќе ми снема итнернет дали има телефон и дали има потреба од враќање на кабелот :D
   
 22. shemko

  shemko
  Gaining Experience

  231
  56
  15 Јули 2008
  na kabelnet vo Prilep koga snemuva net ima telefon * snemuva telefon samo ako kabelnet nema vrska so neotel ! ama toa po optika imE pa do sega nese slucilo da nema telefon !:rolleyes:
   
Слични теми
 1. Jovan.74
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,685
 2. IT Boss

  VoIP

  IT Boss, 22 Јули 2010, Во форумот: VoIP
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  3,273
 3. olikomerc
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  948
 4. stole_pesov
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,638
 5. mariomako
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,137
Вчитување...

Сподели

Вчитување...