Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

VoIP caller ID spoofing

  • Ја почнал/а темата kirev
  • Време на почнување

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
6.809
4.962
На Betamax VoIP сервисите може да се стави твој Caller ID и го проверуваат и после кога ѕвониш, тој број се појавува. Арно ама баш на тие два броја што ми треба да знаат дека сум ги барал, за нив не работи Betamax.

Некој друг сервис (платежни исто може) да знаете на кој што можеш да ставиш друг твој Caller ID?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.598
Мислења
945.548
Членови
34.082
Огласи
1.974
Најнов член
classicmetal
На врв Дно