• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Voice Chat via MSN

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Egz0rtus_X

Intern
26 јуни 2008
35
1
ОК. Значи не сум некој кој првпат седнува на линукс, но имам еден проблем: не можам да правам МСН разговор затоа што Пидгин, аМСН, Копет и сите други кои ги пробав не подржуваа вакво нешто - тоа го пишува и на официјалните страници. Значи не сакам да правам муабет преку скајп сакам преку мсн па ако може тоа да знам како, т.е. со кој програм.
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Незнам преку кој програм можеш да правиш муабет во Linux, но како алтернативна замена додека го решиш проблемот, а да не бидеш "лишен" од муабет, корити ја www.meebo.com страната, има и видео и звук и чат.
Толку од мене, поз
 

gdamjan

On your way to fame
3 април 2008
2,473
823
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 / Wraith Stealth
Motherboard
MSI Mortar Wifi B550m
Storage
nvme 1TB / adata xpg sx8200
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz
Video card
Asus RX550 2G
Case
Bequiet! PureBase 500
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
проблемот со msn е дека протоколот не е ниту документиран ниту стандардизиран па подршката за тоа е тешка
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,728
Мислења
831,389
Членови
28,719
Најнов член
loxxY
На врв Дно