Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Туторијал Водич при купување на Android TV Box

stefan

Gaining Experience
13 април 2007
459
207
Прилеп
Иначе за iptv вчера ми стаса email промоција 25% намаление нудат овие од proskytv.net намалени цени богами многу. Купив уште 4 акаунти за топ цена. Сервисот е предобар сликата стакло.
 

Seker

Intern
20 ноември 2017
62
24
Skoro zedov Xiaomi Box S 2nd gen i sum zadovolen generalno. Edinstveno ne mi se dopagja sto nema LAN porta. Isto taka, na netflix aplikacijata zabelezav bag kaj sto ja pustas serijata/filmot i pocnuva loadongot da vrti i tuka zamrznuva a u pozadina pocnuva zvukot. Resenieto e da odis back i od ponovo da ja pustis. Pros - raboti dobro so dolby atmos.

Da naponemam deka mi snema i zvuk ednas, so i da pustev zvukot go nemase. Nekolku pati go palev gasev pa se opravi. So prerhodniot kineski box vakvi zaebancii nemav, se rabotese perfektno ali imase tapa android os


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
Друже јас го решив проблемот така што му закачив УСБ СВИТЧ www.anhoch.com/products/usb-hub-20-4port-sbox-h204-black-1504 со УСБ ЛАН АДАПТЕР www.anhoch.com/products/usb-to-rj45-lan-fast-ethernet-adapter-gembird-nicu202-3647 и си работи перфектно плус и имам слободни 3 УСБ Порти. :)
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.712
1.433
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Друже ова е копија на ONN. Сум пишал на форумов го имам и ова и со тие димензии и цена е бонбона го користам кога патувам или сум на одмор некаде си имам инсталирано што ми треба и вози Мишко.

www.walmart.com/ip/onn-Android-TV-UHD-Streaming-Device/636597403?athbdg=L1300
Да да, Го има земено другарот и задоволен е (пред да го земе прашав што е како пошо тој не е член овде)
Исто пред 1 месец го зеде и ова:
View: https://www.youtube.com/watch?v=9b_bF0GElww

View: https://www.youtube.com/watch?v=lFTWYGvDBbk

исто задоволен е
 
Последна промена:

DrMTR

Guru
27 март 2014
7.379
7.578
mikrotikmacedonia.online
Иначе за iptv вчера ми стаса email промоција 25% намаление нудат овие од proskytv.net намалени цени богами многу. Купив уште 4 акаунти за топ цена. Сервисот е предобар сликата стакло.
Дали има МК канали, т.е екс ју канали?
 

Julian

Gaining Experience
20 август 2016
496
338
Препорачајте некој испробан андроид бокс до 3к? Да е достапен кај нас и нејќам ми бокс плс.
Ќе се користи само за иптв и јутуб.
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
1.121
727
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Препорачајте некој испробан андроид бокс до 3к? Да е достапен кај нас и нејќам ми бокс плс.
Ќе се користи само за иптв и јутуб.
Еве, година дена го имам... иптв, јутуб, филмови... си работи супер, без проблем.
 

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1.317
1.074
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
Иначе за iptv вчера ми стаса email промоција 25% намаление нудат овие од proskytv.net намалени цени богами многу. Купив уште 4 акаунти за топ цена. Сервисот е предобар сликата стакло.

Ova mi lici na totalen scam. Kolku vreme go koristis?


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

stefan

Gaining Experience
13 април 2007
459
207
Прилеп
@Mao , не е спам брат, 10 акаунти имам купено скоро 6 месеци го користам сервисот, евтин е и каналите имаат добар квалитет на сликата . Супорт им е 24/7 враќаат одма. Имав проблем со лиценцата на smart-stb апликацијата, неможев да го решам, тие ми ја платија новата лиценца 7 евра и го средија ТВ-то.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.769
Членови
35.416
Најнов член
gpodyt
На врв Дно