1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Во која мобилара можам да продадам користен телефон?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од pinky, 26 oктомври 2010.

 1. pinky

  pinky
  Gaining Experience

  511
  402
  23 Мај 2009
  Имам 2 години стар Nokia 5310, па ме интересира во која мобилара во Скопје би можел да го продадам.
   
 2. marko97

  marko97
  Intern

  1
  0
  28 Декември 2010
  ej da ne sakas Blackberry Peral 8120 so 4gb memoriska so slusalki i kabelce za telefon ima i Wi-Fi. 2 nedeli koristen se novo. za cena ke se dogovorime.
   
 3. tazeclence

  tazeclence
  Intern

  160
  14
  4 Јануари 2009
  Значи pinky сака да продаде:

  [​IMG]


  marko97 сака да продаде/замени:

  [​IMG]

  За нештата да станат појасни :))
   
 4. ProNoob

  ProNoob
  Intern

  392
  13
  1 oктомври 2010
  Ista nokia ima brat mi ! Mnogu e zadovolen od nego,taka da ako ovoj e dobro socuvan, ne berete gajle !:)
   
 5. Sephiroth

  Sephiroth
  Unstoppable

  3,479
  2,477
  14 Мај 2008
  Машко
  Во секоја мобилара откупуваат мобилни. Само цените нема да ти се допаѓаат. За 2 години стар телефон прашање е дали и 1000-ка ќе ти понудат.
   

Сподели

Вчитување...