• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Vmetnuvanje VIDEO vo C#

Dame1612

Intern
19 јануари 2008
5
0
Idi na kodot pa desen klik wiev designer
Od kontrolite izvleci Windows Media player ili ShockWave kontrola .Ako ne gi gledas idi na desen klik Chose items i najdi pod .NET ti e WMP a pod COM Shockwave
So vlecenje vnesi ja vo formot ili asp stranata
Desen klik na kontrolata pa izberi URL za filmot .najdobro e da go stavis vo folder vo sajtot . DEBUG da vidis dali raboti i toa e toa ........
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,648
Мислења
822,398
Членови
28,283
Најнов член
MilMil1998
На врв Дно