• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

VLC media player со нова верзија :)

Maki

Intern
29 февруари 2008
135
3
Новата верзија е стварно закон, ново qt UI, подршка за повеќе кодеци и ...
PS
Сликата ти е од претходната верзија :)
 

spiderman

Intern
16 април 2007
783
44
Има bug :lut2::lut2::lut2: неможеш повеќе да влечеш фајлови и директно да ги пушташ ....мора media па open и да пуштиш филм срање бљак ..ама се друго е ок :D
 

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
658
668
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700X - MasterLiquid ML240L
Motherboard
ASRock - Fatal1ty K4 X470
Storage
2 x 4TB WD Black, Samsung 250 Evo 256GB, WD Black 500GB M.2
PSU
Gigabyte Odin Pro 1200W
RAM
4x16 GB G.Skill @ 3200MHz CL16
Video card
MSI GeForce GTX 1080 Ti Duke
Case
Cooler Master HAF-X
Mouse
Razer Viper Ultimate
Keyboard
GK-979
Audio
Шајзе Genius
Monitor
LG 27GL850
OS
Win 10 x64
Izgleda taka si naviknat, ja na primer ne gi vlecam nego klikam dva pati na fajlot. Poednostavno i pobrzo mi e taka. Vlecam samo koga praam plejlista.
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Многу добро програмче fuUuUzZzZy, не ти треба никаков кодекс за да пиштиш било што преку него, се си има вградено.

И бтњ, работи на сите 3 платформи :D
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Многу добро програмче fuUuUzZzZy, не ти треба никаков кодекс за да пиштиш било што преку него, се си има вградено.

И бтњ, работи на сите 3 платформи :D
хммз.. Thanks for the info :)

Btw. штотуку го спуштив.. Сега го разгледувам :)
 

spiderman

Intern
16 април 2007
783
44
Izgleda taka si naviknat, ja na primer ne gi vlecam nego klikam dva pati na fajlot. Poednostavno i pobrzo mi e taka. Vlecam samo koga praam plejlista.
да бидам попрецизен , тукушто проверив дека на самата официјална страна на VLC пишува дека Windows верзијата е пуна багови но затоа ја даваат и open source верзијата да се искомпајлира и тогаш ке нема ниту еден баг
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Фала за инфото Андријески , ќе го инсталирам веднаш апдејтов.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,032
Мислења
854,815
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно