• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Вкусот на македонските гејмери

Ago

Intern
10 септември 2008
257
2
koja vi e najomilena igra za pc?
1. Najomilenata igra so pukane. [Tuka spagaat site igri koi sto se baziraat na pukane]
2. Najomilenata igra so trkane. [Tuka spagaat site trkacki igri bilo so motor,koli...]
3. Najomilenata sportska igra. [Bilo koj sport]
4. Najomilenata strategija. [Bilo kakva strategija na pr. voena]

Odgovarajte taka sto do redniot broj soodvetno ke pisete koja igra najmnogu vi se dopaga.

Podatocite od anketava po izvesen period ke bidat objaveni!

Treba da kazete edna igra a ne cel serijal kako PES Fifa NFS... koja od serijalot!
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
1. [ Max Payne, Punisher, S.W.A.T ]
2. [ NFS Carbon, Rally, ]
3. [ NBA, PES ]
4. [ Rise of nations, Age of empires, Medieval, The lord of the rings ]

БТЊ зошто не ставиш анкета на темава,има и таква опција :)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
1. Call of dury ( 2 )
2. NFS ( Most Wanted )
3. Fifa
4. Age of Empires II: The Conquerors

@Stane
Затоа што на темава се бара да се наведат 4 типа на игри,а во анкетата имаш право само за 1 одговор.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Јас мислам дека може и повеќе одговори,само треба да се намести на Checkbox-ви :)
 

Ago

Intern
10 септември 2008
257
2
Poso izglea ne ste me svatile dobro. Da objasnam treba da kazete omilena igra znaci edna igra a ne cel serijal kako fifa PES NFS Call of duty potencirajte koja od serijalot
isklucok e kanter spored mene site se isti

:lut2::lut2:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid

sorry.. 2007. 2008 сеуште ја немам ни играно..
btw. и другите нека одредат една.. на пример Стане ја кажа Age of empires, а постои age 1, II, Age of Empires II: Expansion, t.e The Conquerors. Има и III.

После.. PES не е само една .. Counter Strike не е само една, NBA , max payne..
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.503
16.632
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Одговор е тешко да се даде со оглед на тоа што игрите секојдневно се подобруваат во поглед на графика, звук и AI. Но за игривоста и времето потрошено на играње мислам дека ниедна од новите игри(освен стратегиите) не може да се такмичи со старите игрици за C64, Amiga, Аtari и тн.
1. James Bond, сите верзии и продолженија (C64)
2. Test Drive (Amiga/C64)
3. Decathlon (C64),
4. WarCraft, сите продолжениjа (x86)
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
1. [ Medal of honor - Allied Assault] + [Tomb Raider - The Last Revelation] posto za ovaa igra nemas kategorija(action adventure) staveno a ima i pukanje
2. [ Collin McRae 4 ]
3. [PES 2008]
4. [ Empire Earth 2]

I plus imas edna najvazna kategorija propusteno toa e RPG

5.[Gothic]
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Одговор е тешко да се даде со оглед на тоа што игрите секојдневно се подобруваат во поглед на графика, звук и AI. Но за игривоста и времето потрошено на играње мислам дека ниедна од новите игри(освен стратегиите) не може да се такмичи со старите игрици за C64, Amiga, Аtari и тн.
1. James Bond, сите верзии и продолженија (C64)
2. Test Drive (Amiga/C64)
3. Decathlon (C64),
4. WarCraft, сите продолжениjа (x86)

Druze potpuno si u pravo, novite igri ne se igri moze slobodno bencmark da gi vikame. Imaat dobra grafika a nikakva prikaska i igrivost. Starite se zakon.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.503
16.632
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows

Ajkula

Intern
22 септември 2008
81
7
1. Punisher
2. Tux Racer :)
3. Yeti Sports (kompletno)
4. Age of Mythology

П.С: Ова не е вкус на гејмер, ја не сум гејмер :)
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
1. Half-Life (цела, нема одбирање)
2. NFS Most Wanted
3. Не играм спортси игри
4. Warcraft 3
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43.661
Мислења
889.150
Членови
31.501
Огласи
33
Најнов член
Ivanmakar
На врв Дно