1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Вклучување на HDR на Samsung Tv

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од Stefan999, 17 oктомври 2019.

 1. Stefan999

  Stefan999
  Intern

  25
  4
  1 Февруари 2019
  Здраво дечки, на мојот тв незнам како да го вклучам HDR-ot, имали некој што знае. Иначе се работи за Samsung RU7192 UHD.

  Испратено од Lenovo A6020a41 преку IT.mk форум апликација
   
 2. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,158
  6 Декември 2016
  Машко
  Не се уклучува HDR.
  Ако телевизорот ти е со HDR дисплеј - автоматски ќе го пушти ако содржината што ја пушташ е HDR.

  edit - евентуално ова:

  Samsung TV Settings Guide: What to Enable, Disable and Tweak
   
  На Stefan999 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...