• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Vivaz Pro

  • Ја почнал/а темата
  • #1

najdoski

Intern
24 јули 2009
78
2
Pred 2 dena kupiv Sony Erricson Vivaz Pro i uste odma zabelezav problem..
Na momenti telefonot prestanuva da ja prepoznava sim karticata i sam se prefrla vo flight mode. Za da se vrati vo mreza pak treba da go restartiram. Go odnesov vo t- mobile uste odma i mi vikaat da go odnesat na servis i da cekam 2 nedeli za telefon ko go nemam sluzeno ni 1 den. Citav na internet poveke se zalaat od istiot problem. Ama odgovor za ova nema. Se nadevam vie ke mi pomognete... ova e fabricka greska na site vivaz pro ili e do telefonot?
 

masterficx

Gaining Experience
5 јули 2009
1,345
348
masterficx's setup  
Processor & Cooler
Intel Q8200 + CM Hyper 212+
Motherboard
GA-G41MT-S2PT
Storage
Spinpoint F3 1TB
PSU
CM Elite 460
RAM
8GB [email protected]
Video card
Gigabyte GT640 2GB
Case
DeepCool Tesseract Black
Monitor
LG 22" TN
OS
8.1 64-bit
може да ти е нечиста некаде сим-картичката и затоа да ти прави проблеми односно да има некаде лош контакт со телефонот
 

tazeclence

Intern
4 јануари 2009
160
14
Проблем со сим, затоа и иде во flight mode, дали користиш од старите Мобимак картички можеби?
 

Zarko

Intern
22 јуни 2010
38
6
Да и јас го имам истиот проблем, почна да ми се јавува пред 2 месеца и до сега така ми има направено 3 пати, последен пат пред 3 недели. Морав да ја извадам батеријата, да ја извадам картичката, па после да го пуштам. Незнам до што е работата, можеби зезнаа нешто со последниот update од август R2EA023, на сони ериксон форумот гледам дека се јавува и кај други овој проблем. Значи нема врска картичката, јас сум на ONE иначе. За недела дена планирам да направам хард ресет, па ќе видам дали проблемот ќе исчезне
 

tooose

Intern
13 мај 2008
18
1
Пробај да го исклучиш интернетот автоматски да го уклучува и бара, односно во Administrative settings/Packet data/packet data connections да ги ставиш во "when required" и да го рестартираш телефонот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,120
Мислења
838,799
Членови
29,029
Најнов член
ivanaivaivana
На врв Дно