• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Visual Studio 2005 debuging problem

  • Ја почнал/а темата
  • #1

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Кога ќе го ставам студиото безразлика дали на лаптоп или пак на деск одверме навреме кога некоја апликација ќе направи грешка се јавува порака дека студиото нашло грешка и сака да дебагира, и после мора да се затвори апликацијата.
Обично ми се случува на интернет експлорер 7 ама се дешава и на други апликации.
Е сега се совнемам дека некаде треба да се исклучи вижуал студиото да ги проверува апликациите и да им бара грешки, па затоа би ве молел да ми помогнете околу овој проблем зошто ми треба студиото, ама ме нервира пак ова што ми го прави.
 

minimoog

Intern
14 јули 2007
317
16
Да знаевте дека се вика ова Just-In-Time дебагирање сигурен сум дека ќе најдевте...Но бидејќи не знаете...

Tools/Options/+Debugging/Just-In-Time

Отштиклирај тоа што ти одговора...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Фала брат ми заврши работа, инаку во право си не знаевме дека се вика така инаку на гоогле до сега ќе најдевме сигурно.

Поздрав и фала уште еднаш
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,704
Мислења
849,048
Членови
29,434
Најнов член
patlidzan
На врв Дно