• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Вистината за играчите на WOW

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=cDasvO0PWxo[/ame]

Незнам за вас, али јас препознав некои мои другари од видеото. :chudenje:
 

Eva Molotow

Intern
14 април 2008
106
30
"I guess I'll pull an allnighter"
Леле се згазив од смеење ми иде да си ја треснам главата од монитор.
Депресивно. :D
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
530
www.ibiz.mk
превише за жалење колку лугето знаат да забегаат

а и убави цуре колку забегуваат по WOW :plachko2::plachko2:
 

Wild Rose

Intern
18 мај 2008
77
12
превише за жалење колку лугето знаат да забегаат

а и убави цуре колку забегуваат по WOW :plachko2::plachko2:
Така е, но за тоа се криви само нивните дечковци и никој друг!!! :D

BTW, добро видео, за жал премногу реално. Разумно е да се потроши по некој саат на игра, но 12 саати дневно !? Убаво си кажаа на почетокот, ако е веќе еден вид на „зависност“ (сеуште не можам да се привикнам на фактот дека ја изедначија WOW со хероин или кокаин, како што знам јас од WOW досега никој не умрел :p) f#@k it, and get a life!

-Are you addicted to WOW?
(all in the same time): Hell, no!
(DENIAL!!!)
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Никој не умрел?
Ова го читав негде: Кинез, по 48 часа играње WOW нон-стоп, се фрлил од 20-катница, и оставил порака дека сака да им се придружи на хероите на WoW.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Никој не умрел?
Ова го читав негде: Кинез, по 48 часа играње WOW нон-стоп, се фрлил од 20-катница, и оставил порака дека сака да им се придружи на хероите на WoW.
hehehehe.. da da .. imashe za toa edna izjava se vrteshe edno vreme..
Za nego iskreno neznam dali da se smeam ili da placham..

Inaku, ovde zboruvame za normalni ( zabluduvanjeto po igrata ne gi pravi psihicki bolni ), a kinezot verojatno ne bil dovolno normalen :ermm:

btw. Moram da si priznam deka imam "kisneto" i nad 10 saati na WoW dodeka igrav na originalen server.. Ednostavno tie migovi zhiveev so WoW.. No neznam kako i sam, po nekoja si srekja za brzo vreme uspeav da izlezam od tie vodi..
Sega WoW igram samo odvreme navreme, kako razonoda koga mi e dosadno..
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
530
www.ibiz.mk
@Wild Rose хммм има голема веројатност и да немаат дечковци :plachko2::plachko2::plachko2:

него таа игра никогаш не сум ја ни играл нити ке ја играм
на времето играв по малку цивилизација но ептен малку како да потепам време а претешно играм акции во FP и тркачки и симулации

но познавам неколку кои играат превише и едноставно се изолирани од светот си имаат свој свет тоа на еден начин е дрога. и би требало да се смета на исто ниво зо хероин хасис итн.
 

Wild Rose

Intern
18 мај 2008
77
12
Никој не умрел?
Ова го читав негде: Кинез, по 48 часа играње WOW нон-стоп, се фрлил од 20-катница, и оставил порака дека сака да им се придружи на хероите на WoW.
:LOL::LOL::LOL:
Жалам за човекот, но ова е навистина крш! :LOL:

Штом можеме да го изедначиме со дрога, објавувам нова револуција во светот на журките... No more LSD, пред журка само играње WOW добри 5,6 саати!
Ќе го препорачам овој совет на неколку другари (нормално не за мене, јас сум имуна на пороци) за на Braincell (28.6). :p
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
:LOL::LOL::LOL:
Жалам за човекот, но ова е навистина крш! :LOL:

Штом можеме да го изедначиме со дрога, објавувам нова револуција во светот на журките... No more LSD, пред журка само играње WOW добри 5,6 саати!
Ќе го препорачам овој совет на неколку другари (нормално не за мене, јас сум имуна на пороци) за на Braincell (28.6). :p
Super sovet, samo vnumavaj na toa da se samo 5-6 saati, da ne preteraat za da ne nastane nekoj incident.. :D zgradi nad 20-ti kat mnogu mnogu nemame, ama i 15-ti vrshi rabota :D
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
:lut2: Se nerviram ne mozam da gleam klipcinja od you tube, mnogu mi se pravi toa loading...:lut2:
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Ej ok, ima sve ali samo ova da go nema :isplashen::isplashen:

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=F9pgOmlHE2k[/ame]
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
530
www.ibiz.mk
Имам еден предлог Wild rose да не биде во населено место журката
некаде на полјана ливада

каде не може да рипаат од згради :bravo::bravo:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
@''TcM>>
Na videoto dechkoto polude za Unreal Tournament, ne za WOW ..
Ne plashi gi tie sho imaat namera da pochnat WOW :D

WOW nemozhe da ve poludi do toj stepen... Mozhe samo da ve natera da se frlite od 20-ti kat, no ne i do tolku da poludite..:LOL:
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
ajjj konecno go dogleav toa klipce, i da vi kazam bas i jas se imav najdeno kaj eden drugar koj bese u nesto takva slicna situacija..
Igrata koja sto on ja igrase ne bese WoW, nego edna druga. Jas i use edno drugarce sedevme u dnevna kaj nego, a toj "domakinot" bese trknat do kaj nego u soba da vidi so se desilo. I koa se vraka coekot celiot izzumen, se vrti u krug, onaka se seta vo soba bez nikakva cel so uplaseno lice. Jas i toj drugiot drugar zacudeno se gleame oci vo oci, iskreno ali se uplasiv jas, nemavme pojma so se slucilo. I posle koa go prasavme so e rabotata, ni vika: "Abe me zaebaa, mi go ukradoa stitot"..:)) I ne da sme se skinale od smeenje, a toj uste ponervozen, tolku vreme utepal za da go kupi i sea go nema:))lol
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
ajjj konecno go dogleav toa klipce, i da vi kazam bas i jas se imav najdeno kaj eden drugar koj bese u nesto takva slicna situacija..
Igrata koja sto on ja igrase ne bese WoW, nego edna druga. Jas i use edno drugarce sedevme u dnevna kaj nego, a toj "domakinot" bese trknat do kaj nego u soba da vidi so se desilo. I koa se vraka coekot celiot izzumen, se vrti u krug, onaka se seta vo soba bez nikakva cel so uplaseno lice. Jas i toj drugiot drugar zacudeno se gleame oci vo oci, iskreno ali se uplasiv jas, nemavme pojma so se slucilo. I posle koa go prasavme so e rabotata, ni vika: "Abe me zaebaa, mi go ukradoa stitot"..:)) I ne da sme se skinale od smeenje, a toj uste ponervozen, tolku vreme utepal za da go kupi i sea go nema:))lol
Pa bash toa e interesnoto vo igrite :D Igra bez emocii ne e igra.. Porano i jas se nervirav za mnogu igri, no posledno vreme me ima fateno nekakva ladnokrvnost shto ama bash za nishto ne se zamaram..
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Ме нервират ваквите глупости.
Да, ова за некои е така, ама оти секогаш на едно купче ги ставват сите играчи? Еве и јас играм WoW па воопшто не сум ко овие од клиповите. Овие немаат ништо попаметно да прават, затоа вака затупуваат.

Не е проблемот играта туку играчите. Кој сака можи да престани.
It`s just a game.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Ме нервират ваквите глупости.
Да, ова за некои е така, ама оти секогаш на едно купче ги ставват сите играчи? Еве и јас играм WoW па воопшто не сум ко овие од клиповите. Овие немаат ништо попаметно да прават, затоа вака затупуваат.

Не е проблемот играта туку играчите. Кој сака можи да престани.
It`s just a game.
Се сложувам со ова.. Со малце повеќе воља се` се постигнува.
, а и да еден ден кога ќе се угасат серверите на Blizzard, вашите ликови ќе ги снема и ќе ви отидат Tier арморите во кои што се вложиле ептен време.
Зошто за џабе? Јас играва ја играв чиста затоа што ми беше интересна, се соживував до некаде ( нормално не ко на видеово :LOL: ), ја играв секогаш кога ми беше досадно, и до ден денес никогаш реално не зажалив што го изгубив тоа време.. Можеби некогаш во контекст ќе спомнам дека жалам, ама факт е дека тоа сум го правел дека сум го сакал и ми било интересно..
Така да, за акаунтот, и за постигнатиот lvl не ми е воопшто жал.. Едноставно тоа сум го сакал - тоа сум го правел. Секогаш играв за мојата воља, и никогаш не играв за левел.
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
WoW e odlicna igra, ako ne mozes da se kontroliras toa e tvoja greska, no vo ramkite na normalno igranje,dnevna doza da recime od 7 pm do 9-10 pm ( default Raid time i slicno ) ne gledam zavist, ili wow = droga bullshit's...

@Revan kako sto izgleda vo postot, nemas vlezeno vo nekoj jak Guild, pa da vidis koga e pointeresno dali lvl ili 25 man instances kade sto navistina se bara skilled players
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.303
Мислења
892.269
Членови
31.481
Огласи
19
Најнов член
Dan1el
На врв Дно