• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Vista - XP Lan

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Delicon

Gaining Experience
10 јуни 2007
889
303
delicon.mk
Користам Vista и сум поврзан во Lan со XP но не се гледаме во Network (за share).

Компјутерите се поврзени меѓу себе, се ping-ат.

Да не знае некој што би можело да е проблем?
 

QBox

Intern
28 октомври 2007
42
0
probaj vo my computer da pises
\\ipadresata
na drugiot kompjuter....
dovolno e na XP da mu dades IP adresa a vistata posto e za mrzlivi luge sam ke si ja sredi konekcijata...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
42,661
Мислења
830,025
Членови
28,667
Најнов член
Привет
На врв Дно