• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

VISTA X64

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

vetarvomagla

Intern
22 јуни 2007
55
1
Dali nekoj goristi Vista x64. Jas simnav nekolku ama ne rabotat izgleda.Se instaliraat no goga treba da se ispise porakata "Welcome" Se pojavuva BSD i vednas se restartira. Inaku koristam Vista x32 uste od 28 januar(6000),sto bi rekol uste pred oficijalno da izleze.Dosega sum nemal aba bas nikakov problem.Ne se sekavam ni deka mi se blokiral kompjuterot.

AMD Athlon 64 3200+
ASUS AMNE-FM
1GB DDR dual chanel Kingston
Ge Force 6600 PCI-E
200gb WD 8 mc
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
со твојата машина не би требало да имаш проблеми со 64 битната верзија на виста, сигурно верзиите што си ги спуштил не чинат
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,690
Мислења
855,789
Членови
29,735
Најнов член
agjeka
На врв Дно