• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Vista user profile

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Aleksandar22

Intern
19 април 2008
3
0
Имам еден проблем
кога ќе го уклучам комјутерот не се крева мојот профил туку некој нов
на кој ги нема иконите не десктоп како и фијловите во документс а во C ги има.И на почетокот ми појавува во тулбарот еден попап дека мојот профил не е лоадиран .Помош
Фала
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Профилот имал проблеми при лодирање. Тоа се случува ако имаш оштетена инсталација на Виста. Направи Repair од ДВДто на Виста и направи си нов профил.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Aleksandar22

Intern
19 април 2008
3
0
Го немам цд дали постои друг начин да се поправи
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Можеш да го побараш ЦДто од таму каде што си го купил лап топ-от, или да пробаш да направиш нов акаунт, али не верувам дека тоа ќе помогле.
 

pocemk

Intern
19 јуни 2007
20
0
Прво пробај да напрвиш System Restore, да го вратиш лаптопот во моментот кога ти се појавил проблемот со профилот. Ако не види дали имаш скриена партиција на лаптопот(Recovery Partition), и од таму да го преинсталираш. Не заборавај да си направиш backup на сите податоци што ги имаш, за секој случај.
Поздрав!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,371
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно