1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Vista ultimate 64 bit font problem ili?

Дискусија во форумот 'Microsoft Windows' започната од Aleks88, 5 Декември 2009.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Aleks88

  Aleks88
  Intern

  94
  30
  27 Февруари 2009
  Kako da go resam ovoj problem????? neso so fontovite e ili? isto vaka i nekoi mak forumi mi gi ima otvarano...

  [​IMG]
   
 2. unknown-xx

  unknown-xx
  Intern

  81
  15
  23 ноември 2008
  Програмот ти е наместен на друг јазик,теба да го ставиш на Англиски,чепкај по менито да ги најдеш јазиците и стави English.
   
 3. DaciSS

  DaciSS
  Gaining Experience

  949
  288
  3 Јануари 2008
  Машко
  Systems and Network Administrator
  мене не еверест на xp исто ми се има случено. Го решиво со

  control pannel-> regional and language option -> advanced tabot (3тиот) додади македонски
   
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,826
  26,014
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Немаш кирилична подршка на windows-от.И затоа ти дава такви прашалници.
   
 5. Aleks88

  Aleks88
  Intern

  94
  30
  27 Февруари 2009

  na angliski si raboti, tuku na makedonski koga e mi pokazuva vaka :S
   
 6. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,826
  26,014
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Напрај ко што ти кажа DaciSS.
   
 7. Aleks88

  Aleks88
  Intern

  94
  30
  27 Февруари 2009
  Namesteno mi bese toa so mi kaza DaciSS da go napravam, zatoa prasav da ne e neso problemot do fontovite
   
 8. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,599
  3,535
  11 Декември 2008
  Машко
  а рестарт му удри ли ?
   
 9. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,342
  1,068
  3 Декември 2008
  Машко
  [​IMG]

  Oди кај што ти е со црвено,значи и првото подмени од него.Ке ти се отвори прозорец и од десна страна ке имаш листа на јазици селектирај Македонски или Англиски.
   
 10. Aleks88

  Aleks88
  Intern

  94
  30
  27 Февруари 2009
  na angliski ok e, pisav i pogore. tuku me interesirase zasto na mak koga ke bide e kako na slikata...?
   
 11. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,342
  1,068
  3 Декември 2008
  Машко
  Дали имаш инсталирано мак фонт?
   
 12. Aleks88

  Aleks88
  Intern

  94
  30
  27 Февруари 2009
  fontovi iam instalirano ama se mislam deka e neso do vistava zaso na stariot kompjuter na xp go pusta everest i na mak jazik i se si e ok. gi staviv tie fontovi od xp na vistava ama pak nejke... nezz do so e problemot
   
 13. bobson

  bobson
  Gaining Experience

  794
  431
  29 Јануари 2009
  Пробај со реинсталација на програмата, ако фонтовите си ги ставил одкако е инсталирана програмата може не ги наоѓа.
   
 14. dragonV

  dragonV
  Intern

  198
  14
  10 Декември 2008
  Кога ќе го отвориш еверест види ви второто или трето имаш пред текстот како запченик,тоа ти е подесувања кога ќе се отвори прво се појавува јазикот и си бираш англиски.
   
 15. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,826
  26,014
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ја колку што го разбрав човекот знае дека може на англиси ама сака да знае зашто на македонски му покажува така.Значи одговарајте како да си го реши проблемот:)
   
 16. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,365
  191
  22 Декември 2007
  Control Panel>Clock, Language, Region>Region and Language>Administrative>Change System Locale> Macedonian. Вака е во Виндоус 7 постапката, може да се разликува на вистата малку. Поздрав
   
 17. Aleks88

  Aleks88
  Intern

  94
  30
  27 Февруари 2009
  bas taka :)
   
 18. Aleks88

  Aleks88
  Intern

  94
  30
  27 Февруари 2009
  Imav mak fontovi ama ocigledno nekoj font falel, vcera gi prefrliv od xp fontovite, pred malce go preinstalirav everest i sea i na mak si e ok.

  Tnx za pomosta. Pozz
   
Слични теми
 1. fuUuUzZzZy
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,720
 2. echo of silence
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,825
 3. prichina
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  855
 4. unknown-xx
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  801
 5. gorgi_selkov
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  644
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...