• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Vista SP1 на пиратска верзија?!?!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

killerlOOp

Intern
24 ноември 2007
23
0
Ме интересира дали ако инсталирам SP1 на кракувана верзија од Vista Ultimate ќе направи некој проблем т.е. дали ќе препознае дека не е оригинал Vista - та??? И дали ако е ова точно има шанси некако да се поправи???
 

Delicon

Gaining Experience
10 јуни 2007
1,004
447
delicon.mk
Vista SP1 ги препознава повеќето кракувани верзии на Vista, автоматски ги брише и ти остануваат 15 дена за активација.
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Има сега клучеви и за СП1, јас во моментов си фурам така, немам гајле.
Само незнам да ви кажам поточно, не го ставив јас така да не го запамтив кракот кој беше, ама има.
 

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Zavisi od krakot koj ke go upotrebes, kaj eden moj drugar Vista Buisiness SP1 posle instalacija ja krakuvame i nema gajle rabote bez problem simnuva updates itn.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

killerlOOp

Intern
24 ноември 2007
23
0
дали некој можеби знае кај да најдам таков крак пач или слично што е испробан веќе?!?!? искрено да кажам неам доволно време да барам на Google така да ако некој веќе ја завршил таа работа ќе му бидам благодарен за помошта!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,520
Мислења
845,854
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно