• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Vista Safe Mode Password!

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
Dokolku imas staveno password na user accountot na XP, mozes da imas pristap vo safe mode i od tamu da napravis remove na toj passw. No zabelezav deka ne e isto so Vista. Ako ima password na user accountot, istiot password go bara i za pristap vo safe mode.

Postoi nacin da se vleze vo safe mode bez toj password?
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Па може ако го ресетираш пасвордот, нема да ти бара, нормално.Во хп-то можеш со администраторкки акаунт да влезеш во сејв моуд и да рестерираш пасворд, исто и со вистата.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Во Windows XP можеш од Safe Mode да менуваш pass од Администраторски акаунт само ако имаш пристап до тој акаунт, односно ако не е и тој под шифра која ја стегнал некој друг :)).
А и за тоа секако дека има лек, но....да не зборуваме за ѓурултии :rolleyes:.
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Можеш да го ресетираш со Hiren`s boot cd ако имаш или побарај на интернет бесплатна е на него имаш еден куп алатки за секаква употреба а една од нив е и бришење на пасворди.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.891
Мислења
912.341
Членови
32.612
Огласи
840
Најнов член
yeyeyeye
На врв Дно