• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Vista Проблем

 • Ја почнал/а темата DimitarMK
 • Време на почнување
Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1
D

DimitarMK

Гостин
Епа вака.Пред извесно време превземав од интернет еден програм кој беше зипуван.Кога го отпакував се појави CMD и се исклучи.И добро,јас си реков ајде ништо не е.После сватив дека ми го нема Welcome Center и претпостварувам дека е од тоа.Тој фајл е oobefldr.dll,кој јас моментало го немам.Ако има некој Vista Home Premium или Ultimate ќе го замолам ако може да го уплоадира овој фајл за мене.

Благодарам Однапред.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3
D

DimitarMK

Гостин
Фала ти,но како што рече не е тоа проблемот.Го копирав во C/Windows/System32 но во Control Panel го нема.Дали знае некој што е проблемот?oobefldr.dll се само иконите од Welcome Center-oт.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5
D

DimitarMK

Гостин
Пробав и ова ми го вика > The module "C:\Windows\System32\oobefldr.dll" was loaded but the entry-point DIIRegisterServer was not found.

Make sure that "C:\Windows\System32\oobefldr.dll" is a valid DLL or OCX file and then try again.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9
D

DimitarMK

Гостин
Станува збор за Windows Vista Home Premium-која ми ја даде еден човек кој ми рече дека ја симнал од страната на мајкрософт и ги содржи овие Boot.wim,Install.wim, и уште еден фајл и ја направил бутабилна.P.S.-пиратерија е,јас не користам Genuine производи :)
 

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1,263
1,049
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
epa zatoa si hakerce ne koristis genuine, hehe . abe sto ke ti go welcome center :D. jas imam drug problem so vista. Windows explorerot non stop mi se iskljucuva (windows explorer not responding - > Windows explorer is restarting) koga ke se restartira, se vcita i povtorono mi veli not responding pa se restartira pak se vcituva i taka celo vreme. Sto da pravam so explorerot? How to fix this problem, damn vista ! :S
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12
D

DimitarMK

Гостин
Епа сваќам,али ај нема везе ова со Weclome Center,иам друг проблем.Ми го нема Windows Media Centerot :(:(:(:(
 

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,028
www.iwmnetwork.com
Епа сваќам,али ај нема везе ова со Weclome Center,иам друг проблем.Ми го нема Windows Media Centerot :(:(:(:(
Очигледно не си сфатил затоа што пријавуваш нов проблем.
Треба да ти е јасно дека кракуваната верзија која ја имаш не е баш најдобра и дека нон стоп ќе ти "снемува" нешто.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #14
D

DimitarMK

Гостин
ок,а ја да си купам оргинална верзија-Home Premium,8500 денари така нешто беше ?
 

psybaron

Intern
10 април 2007
745
49
Куманово
markoaleksic.com
ок,а ја да си купам оргинална верзија-Home Premium,8500 денари така нешто беше ?
jas bi ti preporacal uopste da ne kupuvas vista..zasto e sranje..i ja imam licencirana vista i za nigde e ...a mozam da zamislam krakuvana.:isplashen:
 

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1,263
1,049
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
brisham vista...
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,802
78
Требало сами да сфатите зошто ви излегуваат сите тие проблеми кога користите тоа што користите, кракувани, модифицирани и какви се не верзии....

Hint: Пир.т.р.ја
Tuka i jas se slozuvam bidejki so samoto krakuvanje,mozebi nie mislime deka sme napravile aktivacija na Vista,no denesnite OS,programi se tolku zastiteni sto so krakuvanjeto se gubat opcii,moznosti itn
 
 • Ја почнал/а темата
 • #18
M

Mr.Alien

Гостин
Како што кажа D, се работи за лоша верзија. Што да ти кажам а да не излезе дека промовирам пиратерија....обиди се со друга верзија, која работи како треба кај некого што ти го познаваш.
Истиот проблем можеше да се сретне и кај постарите Windows OS. Јас можам да се "пофалам" со одлична верзија на МЕ, која и денес работи на стара машина без проблем. XP имам неколку верзии - само една единствена работи како треба.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,521
Мислења
858,508
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно