• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Vista проблем!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Користам Windows Vista Ultimate 32bit со процесор q6600 quad core , е сеа проблемот е коа ќе уклучам еверест или пак CPU-Z ми покжува дека имам множач 6x со што се намалува фреквенцијата односно компјутеров самиот си е на underclock od 1.6 Ghz . Направив update ама има само мала промена сеа пак множачот е нестабилен исто со процесорот прави скокови од 1.6 до 2.4Ghz. Ако може помош .. да не го зае*ам компјутеров?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Значи така компјутерчево несакало многу струја да троши а .. хехе .. фала Sephiroth:bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,712
Мислења
849,204
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно