• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Vista ->> Mac OX

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Еве еден краток турториал како да ја апретворите Вистата во Mac OX.

Потребни Алатки:

Vista OS X V4
Apple Safari
Apple iTunes
Trillian

По инсталација се согледува разликата:

Пред:


После:


Пред:


После:


Пред:


После:


Пред:


После:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Да, за мене е супер.
Првата слика од десктопот на Mac OX е моја.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Не ја гледам поентата зошто да ја претворате вистата во ОС Х кога веќе полата и повеќе е украдена од него.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,160
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно