1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Vista Aero Theme на вашиот мобилен

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од Dark_Crow, 21 Април 2007.

 1. Dark_Crow

  Dark_Crow
  Intern

  89
  0
  10 Април 2007
  Aero Theme за Sony Ericsson

  [​IMG]
  За сите лубители на Aero Theme што се наоѓа во Vista сега ке можат да го имаат и на мобилен телефон.. Дефинитвно е суперр :) :) :)
  Сега за сега важи само за тие што имаат:
  Sony Ericsson K750/W800/D750

  Download
  ZIP фајлот има:
  Windows Vista.thm(SonnyEricsson Theme)
  Win Vista 1.png (Алтернативна позадина)
  Win Vista 2.png (Алтернативна позадина)

  Уживајте:cool:
   
 2. drown

  drown
  Master

  1,454
  208
  8 Март 2007
  Машко
  Нинџа
 3. Dark_Crow

  Dark_Crow
  Intern

  89
  0
  10 Април 2007
  Еве и една верзија за корисниците на Нокиа серија 60 ;)

  [​IMG]
  Download
   
 4. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,799
  76
  7 Април 2007
  E a ima li vakva tema i za Motorola V3i?Ako ima pisete da si ja simnam
   
 5. Dark_Crow

  Dark_Crow
  Intern

  89
  0
  10 Април 2007
  Ok ako najdam nesto ke postiram ;)
   
 6. DimitarMK

  DimitarMK
  Гостин

  simni si sony ericsson theme builder i zakon ke vi bide...Pravete si temi kakvi sto ke posakate...
   
 7. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,799
  76
  7 Април 2007
  I kaj ima da se simne???Barav na Google i Live i nisto nema za toa?Kaj go ima da se simne?:telefon:
   
 8. dani_janev

  dani_janev
  Intern

  280
  7
  19 Април 2007
  bi vi go preporacal sajtot: zedge.net
  ima ama bukvalno bas se za mobilni i skoro za site mobilni. Btw mnogu povise mi se svigaat temite od Linux, Alienware, Ipod i Mac OS X, barem na mojot 6233 podobro izgledaat!
   
 9. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,799
  76
  7 Април 2007
  Edno ne mi e jasno.Imam Nokia 5200 i najdov super raboti na www.zedge.net i sega kako da gi simnam?Treba da se zaclenam ili?Kako da gi simnam
   
 10. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  Зачлени се. Со еден user можеш да симнеш 30 работи во еден ден.
   
 11. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,799
  76
  7 Април 2007
 12. genius

  genius
  Gaining Experience

  357
  235
  6 ноември 2007
  tema za motorola od vista ima li?
   
 13. Noe

  Noe
  Intern

  106
  2
  23 ноември 2007
  Со бришење на колачињата можеш да симнуваш колку сакаш
   
 14. lakimen

  lakimen
  Intern

  154
  0
  15 Август 2007
  За Sony Ericsson K510i од каде да извадам Themes Creator?
   
 15. AMD_fan

  AMD_fan
  Gaining Experience

  3,646
  138
  10 ноември 2007
  Машко

Сподели

Вчитување...