1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Вируси

Дискусија во форумот 'Вируси // Тројанци // Ботови' започната од anonimen12, 15 Септември 2012.

 1. anonimen12

  anonimen12
  Intern

  362
  41
  7 Јуни 2012
  Машко
  Сакам да знам кој,како и зошто ги прават вирусите што сакат со тоа да постигнат ??најнолгу ме интересира како ги прават??
   
 2. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,446
  883
  1 Април 2012
  Машко
 3. anonimen12

  anonimen12
  Intern

  362
  41
  7 Јуни 2012
  Машко
  и што е будалијата на видео то !?
   
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,408
  27,100
  4 Септември 2008
  Се зезаш или?
   
  На Ceco му/ѝ се допаѓа ова.
 5. FATAL ERROR !

  FATAL ERROR !
  Баниран/a

  579
  269
  24 Август 2011
  Според мене 50% од вирусите ги прават самите фирми за антивируси со цел да си го подигнат рангот на популарноста на својот производ и поголема продажба на истиот,
  а другите 50% се од злонамерни хакери, со различна цел, пристап до приватни информации и што ли уште не...
  БОНУС
  Како да направиш вирус?
  Напиши во notepad
  X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*
  и зачувај го како nekoeime.com
  и ќе видиш дека антивирусот веднаш ќе го избрише тој фајл, доколку работи или го имаш инсталирано.
   
 6. Brutalic

  Brutalic
  Gaining Experience

  197
  94
  7 Септември 2012
  Машко
  Да додадам на она што FATAL ERROR ! рече... Дел од некои вируси или скрипти се направени од компании што вршат Penetration Testing на големи компании што сакаат да се осигураат дека нивната LAN мрежа е добро конфигурирана и заштитена.
   

Сподели

Вчитување...