1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

virus

Дискусија во форумот 'Вируси // Тројанци // Ботови' започната од anonimen12, 11 Јули 2012.

 1. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,961
  3,588
  5 Декември 2009
  Машко
  Нортон не си го користел оти сецкал кај братучед ти... ама ја кажа сеа ваа.
  Може он го инсталирал на некоја 4ка со 512 рам и целерон па да сецка таму.

  Инаку Нортон имаа проблеми со тие работи порано, а како што кажа Калчо последниве 2 години им е решен тој проблем целосно. Користев неколку месеци NIS 2011 и бев многу задоволен. Единствената причина за која го баталив беше лиценцата, ме мрзеше да барам клучеви.

  За Мек Афето не знам, последен пат го користев пред 4 години, што како е сега не знам за него.

  Инаку моментално како еден од подобрите беплатни е Аваст, кој и го користам повеќе од пола година.

  И да, колку што се сеќавам Авирата беше меѓу оние кои имаа највеќе лажни детекции.
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,435
  25,129
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Лиценцата на нортонот е единственото нешто што ми е платено(лиценцирано) во компјутерот, цената е смешна за да не го купи човек.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 3. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,961
  3,588
  5 Декември 2009
  Машко
  Да, евтина е лиценцата. Само што немам од вишок пари за да трошам на тоа. :)
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. tomi

  tomi
  Guru

  9,839
  9,057
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  лесно е кога имаш 1000 евра плата :), како и да е мсе го препорачувам ја пошто не се замараш со кракови,клучеви,пачови и слично, исто така авастот како бесплатна антивирус алатка е топ, нортонот не сум го користел поради одбивност од минатото, битдефендерот се покажа како добар со ефтина лиценца која кошта 400 денари во анхоч
   
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 5. DJ_Stefan4o

  DJ_Stefan4o
  Intern

  52
  4
  28 Февруари 2012
  Машко
  DJ/Producer/Remixer
  Intel Pentium, 256 mb ram хаха :D
   
 6. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,961
  3,588
  5 Декември 2009
  Машко
  Требало да ја стави на нешто послабо...
   
 7. Astro

  Astro
  Guru

  6,166
  8,496
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Од тоа рекламите на Авира секој ден по неколку пати да ти пукне пична жила....
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 8. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,849
  2,434
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Среќа ќути неам пична жила :D
   
 9. Astro

  Astro
  Guru

  6,166
  8,496
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Добро не ти пука простАтата од Авирата?
   
 10. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,961
  3,588
  5 Декември 2009
  Машко
  Ја тупите ептен...
   
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,381
  25,799
  4 Септември 2008
  DJ_Stefan4o, многу ретко сум арогантен кон помлади, и тазе членови ама ќе направм исклучок сега.

  Никот кажува све, топ си кис4е.  Нортон му доаѓа 350 денари по лиценца, Internet Security се разбира.

  Додека пак на нет се наоѓа за 18 долари за 3 лиценци. Bitdefender лично не би ставил на просечни компјутери, олово е.
   
 12. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,849
  2,434
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Затоа ја избришав де :silly:

  На нивниот официјален сајт е доста поскапо?
   
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,381
  25,799
  4 Септември 2008
  Остај ти официјален сајт

  Имам врски ја :D

  Сериозно, ако сака некој да купи со кредитна, нека ми пише пп.
   
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DJ_Stefan4o

  DJ_Stefan4o
  Intern

  52
  4
  28 Февруари 2012
  Машко
  DJ/Producer/Remixer
  Ако ја имаш Free ќе има реклами.. Али ако ја имаш регистрираната верзија ќе нема.. :)
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. daci92
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,985
 2. dean_suvi
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  2,038
 3. bojan_an
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,895
 4. kumanovec
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  888
 5. tomche
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,586
Вчитување...

Сподели

Вчитување...