1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

virus

Дискусија во форумот 'Вируси // Тројанци // Ботови' започната од anonimen12, 11 Јули 2012.

 1. anonimen12

  anonimen12
  Intern

  361
  41
  7 Јуни 2012
  Машко
  dali antivirusot Microsoft Security Essentials e dobar za win 7 ?? deneska mi najde virus dali virusot moze da mi nasteti ?? evo slika od virusot
   

  Прикачени датотеки:

  • virus.png
   virus.png
   Големина:
   569.8 KB
   Прегледи:
   55
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,984
  25,221
  4 Септември 2008
  Каков компјутер имаш? напиши ја цела конфигурација.

  Иначе тоа најверојатно не е вирус, него само алатка која креира кодови за игри.

  Бриши MSE, симни Avast 7 free (не Internet security) инсталрај го, и во интерфејсот, во maintance делот, внеси некој лажен random email колку да ти даде 1 година free лиценца - регистрирај го.
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 3. anonimen12

  anonimen12
  Intern

  361
  41
  7 Јуни 2012
  Машко
  avast mi go secka pc-to go koristev edno vreme!!!!evoti konfiguracija
   

  Прикачени датотеки:

  • ghreb.png
   ghreb.png
   Големина:
   356.4 KB
   Прегледи:
   44
 4. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,700
  2,276
  14 Декември 2010
  Машко
  Кое едно време? Пред неколку години?
  Avast 6/7 чим не кочат кај мене на тракторон од лаптоп (Pentium Dual Core 1.73Ghz, 1GB RAM, Intel X1300 GPU) нема ни кај тебе да ти го кочат компјутерот.
   
 5. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,909
  3,486
  5 Декември 2009
  Машко
  Capture.PNG
  Нема шанси А да рече, а тука сме со конф. И кога имав 2ГБ го користев, без проблем.
  Сецкањето ти е од друго нешто.
   
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,984
  25,221
  4 Септември 2008
  Дај pass и user од Team Viewer, ќе видам што е проблемот.
   
 7. zorandesign

  zorandesign
  Баниран/a

  1,618
  672
  6 Јуни 2007
  Psy, Commodo Internet Security ftw. Фала ти за сугестијата. :kenbach: :cheers: :p
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Phenomen

  Phenomen
  Баниран/a

  898
  411
  6 Декември 2011
  Машко
  Тоа е Windows активаторот, сигурен сум 80 %.
   
 9. maci

  maci
  On your way to fame

  2,905
  642
  2 Април 2008
  ако има некој вирус во зип форма нека ми прати сакам да тестирам на маил.
  или имате некоја веб страна
   
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,984
  25,221
  4 Септември 2008
  Треба прво да подесиш да ти скенира rar files, каков антивирус имаш?
   
 11. maci

  maci
  On your way to fame

  2,905
  642
  2 Април 2008
  аваст 7 фри
   
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,984
  25,221
  4 Септември 2008
  Подеси скен фор рар фајлс :D
   
 13. anonimen12

  anonimen12
  Intern

  361
  41
  7 Јуни 2012
  Машко
  anti virusot avast 7 (kaj go imav skoro 2 dena ) ja pokaza temnata srana kaj mojot pc se pocna da koci pc-to ne mi otvora se papki trebase da cekam 2-3 minuti ili ke ja otvorese papkata ili ke pisese windows problem .. si go izbrizav avast 7 go instalirav Microsoft security E... i se e dobro pc-to e pak dobar .
   
 14. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,593
  5,117
  20 Април 2007
  Машко
  Браво.
   
  На psyside и StalkeR им се допаѓа ова.
 15. Astro

  Astro
  Guru

  6,106
  8,296
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Не ти чини ПЦ-то
   
 16. anonimen12

  anonimen12
  Intern

  361
  41
  7 Јуни 2012
  Машко
  ee bate kako ne cini avastot ne cini ..MSE cini
   
 17. Astro

  Astro
  Guru

  6,106
  8,296
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  MSE не може да се рамни ни од далеку со ниеден друг антивирус од компанија специјализирана за антивируси. End of story
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,984
  25,221
  4 Септември 2008
  [​IMG]
   
 19. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,902
  2,451
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Веројатно нема да ти наштети немај гајле!
   
 20. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,909
  3,486
  5 Декември 2009
  Машко
  Што ви текна на стара тема да пишувате? :)
   
  На Phenomen му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Phenomen

  Phenomen
  Баниран/a

  898
  411
  6 Декември 2011
  Машко
  На psyside му текна да не просветли со еден facepalm
   
 22. DJ_Stefan4o

  DJ_Stefan4o
  Intern

  52
  4
  28 Февруари 2012
  Машко
  DJ/Producer/Remixer
  MSE е еден од подобрите антивируси :)
  Го имав на лаптопот 3-4 месеци и лаптопот ми беше како нов.. А и Avira Internet Security е исто така добар.. Го имам на компјутеров 3 години. :)
   
 23. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,296
  24,792
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Пошто не си користел нортон и касперски мислиш дека MSE е добар.
   
  На Kajsibebraat и StalkeR им се допаѓа ова.
 24. DJ_Stefan4o

  DJ_Stefan4o
  Intern

  52
  4
  28 Февруари 2012
  Машко
  DJ/Producer/Remixer
  Norton не сум користел нема ни да користам.. Незнам зошто, но ете.. Мислам дека повеќе го пуни компјутерот.. Кај братучетми на компјутерот имаше инсталирано Norton и постојано кочеше, сецкаше и сл.. Истото и со Mc Afee..
   
 25. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,296
  24,792
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Јас можам одговорно да ти тврдам дека нортоно е најскромен во јадење ресурси од сите ПЛАТЕНИ антивируси, го користам 2 години и нема да го сменам.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. daci92
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,973
 2. dean_suvi
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  2,009
 3. bojan_an
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,830
 4. kumanovec
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  870
 5. tomche
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,568
Вчитување...

Сподели

Вчитување...