1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Вирус креира .exe files на ехтерен hdd

Дискусија во форумот 'Компјутерска безбедност' започната од Belco15, 3 Декември 2012.

 1. Belco15

  Belco15
  Intern

  61
  19
  10 Март 2011
  Здраво имам проблем со вирус (бар така мислам) ми креира .exe на фолдери на пример:
  Имам фолдер Sliki со 20mb а вирусот ми показува како Sliki.еxe 1.74mb и неможам да ги отворам. Помош ?
   
 2. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,601
  5,172
  20 Април 2007
  Машко
  Каков антивирус имаш инсталирано?
   
 3. Belco15

  Belco15
  Intern

  61
  19
  10 Март 2011
  Avira
   
 4. Belco15

  Belco15
  Intern

  61
  19
  10 Март 2011
 5. IntelAmd

  IntelAmd
  Gaining Experience

  740
  198
  18 Јануари 2012
  Autorun Virus Remover, инсталирај, поиграј си со опциите, јас имав сличен проблем го решив токму со таа програма.
   
  На SaleSk му/ѝ се допаѓа ова.
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,919
  27,625
  4 Септември 2008
  Hitman Pro & Malwarebytes, одкако ќе зачистиш со autorun remover, скенирај и со овие 2 програма, со Malarebytes скенирај го екстерниот диск, а со Hitman Pro системот, можеби заразата првично дошла од твојот хост компјутер.
   

Сподели

Вчитување...