Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Вирус кој се шири преку office

Статус
Затворена за нови мислења.

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.720
221
www.foxmediahouse.com
Microsoft објави дека е најден exploit кој се наоѓа во microsoft excel. Овој exploit ги опфаќа верзиите Microsoft Office Excel 2003 Service Pack 2, Microsoft Office Excel Viewer 2003, Microsoft Office Excel 2002, Microsoft Office Excel 2000, and Microsoft Excel 2004 за Mac верзиите. Овој exploit ќе побара од жртвата да отвори малициозен office file.

Извор : McAfee
 

DaDo|BT

Intern
21 септември 2007
258
13
dad0bt.blogspot.com
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=0fAdcrin9Mc"]http://www.youtube.com/watch?v=0fAdcrin9Mc[/ame]

јас имаф слушнато за хаковање VIsta преку Office File .... ете ви линк
:bravo:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
kolku poveke se istrazuvaat produktite, tolku poveke naogaat nesto sto ne treba :LOL:
 

dimitars

Gaining Experience
8 мај 2007
1.690
343
Ништо чудно микрософт намерно да оставаат "дупки" за да може да си чепкаат.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
А бе ОК, нема потреба од извинување, целта ми беше да ве опоменам да не забегате ептен. :bravo:
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
194
www.zeroscience.mk
Не не, уживај...ти постираш сосема нешто друго, јас друго, се си е ок, нема потреба од извинување, моето е Advisory, твоето е 0-day. :)
 

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
Леле стварно, што се дешава со жената???? На околу 3:20??

И јас малце off-topic:
Тоа со жената изгледа видоа дека иде у кадар тие режисерите и ја тргнаа (избришаа) со нивните tools таму, не знам ни јас:ermm:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Ако загледате убаво, ќе забележите дека на тоа место кај жената видеото е како сечено и споено, само не знам како дозволиле таква работа, ептен е очигледно.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
i da mislis na nesto drugo dodeka go gledas videoto, pak bi ja zabelezal zenata...
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
46.060
Мислења
954.712
Членови
34.478
Огласи
2.286
Најнов член
mwrld
На врв Дно