1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Вирус или баг?

Дискусија во форумот 'Вируси // Тројанци // Ботови' започната од coNNectMKD, 28 Февруари 2019.

 1. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  334
  264
  13 Март 2017
  Машко
  Моментално на домашниот пц, имам фолдер кој што не сака, ама баш со ништо да се делитне. Фолдерот е празен ништо нема и се отвара...

  Чаре?
   
  На Frozen. му/ѝ се допаѓа ова.
 2. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,073
  1,182
  11 Март 2011
  Пробај со CMD како Administrator
   
 3. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  902
  617
  11 ноември 2015
  Машко
  Пробај преку Safe Modе дали ке можеш да го избришеш.
   
 4. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  334
  264
  13 Март 2017
  Машко
  Не сака..

  Пробав еднашка но станав од пц не ми текнува на исходот. Баш сеа дома ќе пробам додека ми е во глава
   
 5. Quasimodo

  Quasimodo
  Intern

  44
  18
  2 Септември 2016
  Машко
  имаше една мала програма мислам се викаше Unlocker пробрај со неа
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 6. #samurai#

  #samurai#
  Gaining Experience

  309
  252
  9 oктомври 2010
  И јас еднаш така со еден фолдер во кој имаше две три датотеки без екстензија, никако да се избришат. Дури не се заинатив и се што ми беше потребно од таа партиција префрлив на друг диск или партиција, а партицијава со проблематинчиов фолдер ја избришав и направив нова. Среѓено :p
   
 7. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,675
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ова ја решава ситуацијава.
   
 8. architect

  architect
  Unstoppable

  1,938
  2,317
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Инсталирај ова подоле (го користам и јас), десен клик what is locking this folder > unlock ... (ќе ти даде процеси кои го користат направи им Kill и толку)
  LockHunter is a free 64/32 bit tool to delete files blocked by any processes
   
 9. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  334
  264
  13 Март 2017
  Машко
  "No processes locking this file or folder have been found"

  Ќе пробам со тоа погоре или на крај со сејф..
   
 10. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  334
  264
  13 Март 2017
  Машко
  Не сака. Сега кога ке пробаш да го делитнеш дава:

  This is no longer located in C:\Users\PC\Desktop. Verify the item's location and try again.

  More details не фунцкионира. Ако ставиш нешто во фолдерот го дуплира со истиот фајл :D
   
 11. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  902
  617
  11 ноември 2015
  Машко
  Во Safe Mode не сака?
   
  На Garfield' му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Garfield'

  Garfield'
  Gaining Experience

  249
  50
  18 Јануари 2019
  Машко
  Во право е Safe Mode е лекот,сум имал ваков проблем дури и со фајлов.
  99.9/ на Safe Mode че може delete.
   
 13. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  334
  264
  13 Март 2017
  Машко
  Сеа ќе пробам уште тоа. Задњо го остаив :D
   
 14. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  334
  264
  13 Март 2017
  Машко
 15. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  902
  617
  11 ноември 2015
  Машко
  Откачи го хард дискот и стави го на друго пц и избриши го :D
   
 16. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,675
  24 Јуни 2009
  Машко
  И со Unlocker не сака?
   
 17. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,165
  1,795
  13 Јануари 2014
  Машко
  Како што ти кажаа и другите, IOBit Unlocker му е мајката :)
   
 18. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  334
  264
  13 Март 2017
  Машко
  Се тргна. Напраив рестарт у сејф, и пак пробав се делитна. Иначе не, и со Unlocker не сакаше

  Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
   
 19. philldm

  philldm
  Intern

  42
  14
  29 Јануари 2018
  Овој проблем го имам со фолдер Windows.old кога правам наградба ид 7 или 8.1. Тоа се permissions на фолдерот што никако не успевам да ги решам на windows. Ставам Kaspersky rescue disk го подигам него и од таму бришам вакви лајна фајлови/фолдери.

  Испратено од SM-J600FN преку IT.mk форум апликација
   
  На acikaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,201
  7,124
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Десен клик на C драјвот во my computer, clean па deep clean. Остави го да заврши и ќе ти даде опција delete old windows installation files.
   
  На philldm и SiPy` им се допаѓа ова.
 21. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  334
  264
  13 Март 2017
  Машко
  Фала момци, се реши се избриша.
   
 22. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,675
  24 Јуни 2009
  Машко
  Одлично,
  уште да кажеш со кој метод го реши проблемот!?
   
 23. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  341
  290
  21 Мај 2017
  Машко
   
 24. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,833
  3,948
  5 Јули 2013
  Понекогаш и Checkdisk ја решава оваа работа.
   
 25. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,675
  24 Јуни 2009
  Машко
  @itstheigyg

  Малку е конфузно, беше изјавил дека не сака ни у сејФ мод:)
   

Сподели

Вчитување...