1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

VIP

Дискусија во форумот 'Vip/Blizoo' започната од unknown-xx, 21 Март 2012.

 1. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,241
  763
  8 Декември 2009
  Тоа можеби, јас платив првиот пат за упис на факултет преку УниБанка без трансакциска кај нив со кеш. Забегавме од темава, за ВИП е. Си имаат апликација кај што плаќаш преку cPay што зема 2 отсто провизија на секоја трансакција, simple as that.
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 2. 123456

  123456
  Gaining Experience

  494
  205
  12 Април 2013
  Машко
  за онлине сметка на вип преку тутнска не зима никаква провизија
   
 3. lumibi

  lumibi
  Intern

  56
  15
  5 Јуни 2008
  I preku Komercijalna ne ti zima provizija za VIP preku aplikacijata mBanka.
   
 4. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,241
  763
  8 Декември 2009
  Дали ви е јасно од ова нешто, мене не. Посебно делот кај што на исклучен интернет додека спиев ми дошле две пораки. Ај и да не бев исклучен, пола гига за минута? Ова ми се нема случено до сега, првпат ме дерат вака, а знам дека им го прават ова на луѓето. Screenshot_20190103-084549.jpeg

  Испратено од Mi A2 Lite преку IT.mk форум апликација
   
 5. Pane-G

  Pane-G
  Gaining Experience

  914
  402
  9 Мај 2012
  Машко
  И на мајка ми истото а таа не знае што е интарнет и истото го користи Xiaomi Mi A2 Lite ќе проверам кадеда се исклучи?!

  А дали ви е апдејтирани на андроид 9 pie??


  Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
   
 6. aleksandardespotovikj

  aleksandardespotovikj
  Gaining Experience

  867
  367
  7 Март 2014
  Машко
  Не се потпирајте на поракиве тие може и да доцнат, најубаво контакт центар па преку систем да проверат.

  Испратено од SM-G960F преку IT.mk форум апликација
   
 7. Pane-G

  Pane-G
  Gaining Experience

  914
  402
  9 Мај 2012
  Машко
  Не помага од контакт центар туку најубаво од самиот телефон да го исклучи нотификацијата


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
  На aleksandardespotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  1,716
  2,407
  12 Јануари 2016
  Машко
  Знае некој како функционираат работите кога ќе истече договорот со ВИП?
  Дали е како на мобилнава телефонија - си продолжува месец за месец по истите услови како во договорот? Или нешто друго?
   
 9. marv

  marv
  On your way to fame

  1,494
  785
  5 oктомври 2007
  Машко
  Кај мене е така. Еве веќе 2 години сум по истечен договор, и си терам месец за месец. Единствено ќе почнат од време на време агенти да те замараат да се префрлиш на демек подобра и нормално поскапа тарифа

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На farkizz и Lokvan им се допаѓа ова.
 10. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  1,716
  2,407
  12 Јануари 2016
  Машко
  Супер... Мислев да не пресметуваат по некоја „без договор“ цена.
  Кај мобилната телефонија барем даваат некакви субвенции за телефони и слично (порано можеше и во претплата се искористи). Вака немаш ама баш никаква причина или инцентива човек да потпишува договор и да се обврзува на 2 години.
   
 11. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  912
  1,041
  11 Март 2011
  Месец за месец е по истекот на договорот, ако нешто продолжуваш многу подобро со агент отколку во салон, имаат повеќе време да те ислушаат, повеќе ингеренции да сменат нешто и може комплетно различни услови да ти кажат отколку во салон.

  Исто гледај што потпишуваш, пример минатата година потпишав на една година договор, системот нивен ми покажува дека две години е договорот, секако чувам оригинален документ.
   
  На Lokvan му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...