1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

VIP

Дискусија во форумот 'Vip/Blizoo' започната од unknown-xx, 21 Март 2012.

1. Cika

Cika
    V.I.P

2,241
    763
    8 Декември 2009
    Тоа можеби, јас платив првиот пат за упис на факултет преку УниБанка без трансакциска кај нив со кеш. Забегавме од темава, за ВИП е. Си имаат апликација кај што плаќаш преку cPay што зема 2 отсто провизија на секоја трансакција, simple as that.

На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
  2. 123456

123456
    Gaining Experience

494
    205
    12 Април 2013
    Машко
    за онлине сметка на вип преку тутнска не зима никаква провизија

3. lumibi

lumibi
    Intern

56
    15
    5 Јуни 2008
    I preku Komercijalna ne ti zima provizija za VIP preku aplikacijata mBanka.

4. Cika

Cika
    V.I.P

2,241
    763
    8 Декември 2009
    Дали ви е јасно од ова нешто, мене не. Посебно делот кај што на исклучен интернет додека спиев ми дошле две пораки. Ај и да не бев исклучен, пола гига за минута? Ова ми се нема случено до сега, првпат ме дерат вака, а знам дека им го прават ова на луѓето. Screenshot_20190103-084549.jpeg

Испратено од Mi A2 Lite преку IT.mk форум апликација

5. Pane-G

Pane-G
    Gaining Experience

914
    402
    9 Мај 2012
    Машко
    И на мајка ми истото а таа не знае што е интарнет и истото го користи Xiaomi Mi A2 Lite ќе проверам кадеда се исклучи?!

А дали ви е апдејтирани на андроид 9 pie??

Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk

6. aleksandardespotovikj

aleksandardespotovikj
    Gaining Experience

867
    367
    7 Март 2014
    Машко
    Не се потпирајте на поракиве тие може и да доцнат, најубаво контакт центар па преку систем да проверат.

Испратено од SM-G960F преку IT.mk форум апликација

7. Pane-G

Pane-G
    Gaining Experience

914
    402
    9 Мај 2012
    Машко
    Не помага од контакт центар туку најубаво од самиот телефон да го исклучи нотификацијата

Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk

На aleksandardespotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Lokvan

Lokvan
    Unstoppable

1,716
    2,407
    12 Јануари 2016
    Машко
    Знае некој како функционираат работите кога ќе истече договорот со ВИП?
    Дали е како на мобилнава телефонија - си продолжува месец за месец по истите услови како во договорот? Или нешто друго?

9. marv

marv
    On your way to fame

1,494
    785
    5 oктомври 2007
    Машко
    Кај мене е така. Еве веќе 2 години сум по истечен договор, и си терам месец за месец. Единствено ќе почнат од време на време агенти да те замараат да се префрлиш на демек подобра и нормално поскапа тарифа

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

На farkizz и Lokvan им се допаѓа ова.
  10. Lokvan

Lokvan
    Unstoppable

1,716
    2,407
    12 Јануари 2016
    Машко
    Супер... Мислев да не пресметуваат по некоја „без договор“ цена.
    Кај мобилната телефонија барем даваат некакви субвенции за телефони и слично (порано можеше и во претплата се искористи). Вака немаш ама баш никаква причина или инцентива човек да потпишува договор и да се обврзува на 2 години.

11. bxxxn

bxxxn
    Practice makes perfect

912
    1,041
    11 Март 2011
    Месец за месец е по истекот на договорот, ако нешто продолжуваш многу подобро со агент отколку во салон, имаат повеќе време да те ислушаат, повеќе ингеренции да сменат нешто и може комплетно различни услови да ти кажат отколку во салон.

Исто гледај што потпишуваш, пример минатата година потпишав на една година договор, системот нивен ми покажува дека две години е договорот, секако чувам оригинален документ.

На Lokvan му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...