1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

VIP(ONE) припејд преостанат интернет.

Дискусија во форумот 'A1 (Vip/Blizoo)' започната од FiC DoGG, 17 Јули 2016.

 1. FiC DoGG

  FiC DoGG
  On your way to fame

  821
  761
  17 Април 2007
  Машко
  3D Artist
  Дали може некако да се види статус на припејд интернет пакет на ВИП (оне картичка)?
  На припејд сум и кога ми треба нет, зимам некој од неделните или месечните пакети, додека беше ОНЕ имаше СТАТУС порака за секој пакет и ти кажуваше кога ти завршува пакетот и колку MB имаш преостанато. Од кога се сменија во ВИП неможам да најдам ништо слично на нивната страна.
   
 2. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  240
  171
  15 ноември 2015
  Машко
  мислам дека треба да испратиш порака. Не сум на вип, па затоа и незнам, али порано така беше на оне. Најубаво на информации да си прашаш
   
  На FiC DoGG му/ѝ се допаѓа ова.
 3. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,157
  725
  8 Мај 2010
  Машко
  Види тука http://www.vip.mk/mojot-vip треба да го има во делот „Искористеност на активни пакети“.
   
  На FiC DoGG му/ѝ се допаѓа ова.
 4. FiC DoGG

  FiC DoGG
  On your way to fame

  821
  761
  17 Април 2007
  Машко
  3D Artist
  Порано беше така, сега веќе не кажува колку МБ имаш останто, туку само до кога ти е валиден пакетот.

  И тука гледав, ама и пак нема ништо, само колку кредит имам останато, плус ме кажува дека сум жена од охрид :D
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ThundeR

  ThundeR
  Gaining Experience

  240
  54
  7 oктомври 2009
  Машко
  тетката од трафиката на нејзино име те регистрирала :)
  со среќа - анонимен си :)
   
 6. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,685
  2,662
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Пробај со некој од следните USSD команди.
  *110#
  *101#
  *111#
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...