1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

VIP интернет(postpaid)

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од K0bra, 11 Февруари 2018.

Тагови:
  1. K0bra

K0bra
    Intern

5
    0
    8 ноември 2017
    Машко
    Во претплатата имам 1 гб кој го трошам за неколку денови просек од 5 до 10 денови поготово на крај на месец а секогаш кога сум дома сум приклучен на wi-fi. Додека бев на оне интернетот при крај на месец им е секогаш тапа а знаеше да биде таков и цел месец да неможеш едноставно да отвориш една страна. Пред неколку минути активирав 1гб и за 10 минути порака ви преостануваат уште 200 мб се прашувам како е можно. И по 1 мб да симнувам не е логично да симнам 800 мб. Дали имал некој слично искуство?
    Договорот за интернет не го продолжив со оне во фебруари најверојатно така ќе биде и со прет.бројот.

Последна промена: 11 Февруари 2018
  2. Psycore

Psycore
    On your way to fame

519
    536
    12 ноември 2013
    Automation Tester
    Наведи каков телефон имаш.
    Можеш да провериш која апликација колку троши од интернетот.
    Доколку ти е Аndroid оди во
    Settings -> Connections > Data Usage
    Смени го циклусот да почнува на денешниот ден и ќе ти покаже кои апликации колку mb имаат потрошено денес.

Доколку имаш iPhone види тука.

Тој сообраќај не се троши само од симнување на ствари. Туку и од гледање видеа на Youtube, апдерјтирање апликации, седење на Instagram и сл.

Еве кај мене како е послединве 12 дена

1 gb е далеку од доволно во денешно време. Aко добро те разбрав, не си врзан со договор, гледај да го смениш и да добиеш повеќе сообраќај за парите.

Последна промена: 12 Февруари 2018
  3. bxxxn

bxxxn
    Practice makes perfect

1,146
    1,239
    11 Март 2011
    Спореди потрошен интернет од телефонот

Settings > Cellular > Data usage

со таа од операторот, би требало да се слични.

Инаку за приговор до нив тешко, бидејќи имаат запослено некои ликови што им е работа да викаат „No sir“ :)

Сега обновив договор со нив и на сите што обновуваат им следат 10 ГБ, секако обнова на договор е целта на операторот ...

Сподели

Вчитување...