1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

VIP интернет(postpaid)

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од K0bra, 11 Февруари 2018.

Тагови:
  1. K0bra

K0bra
    Intern

5
    0
    8 ноември 2017
    Машко
    Во претплатата имам 1 гб кој го трошам за неколку денови просек од 5 до 10 денови поготово на крај на месец а секогаш кога сум дома сум приклучен на wi-fi. Додека бев на оне интернетот при крај на месец им е секогаш тапа а знаеше да биде таков и цел месец да неможеш едноставно да отвориш една страна. Пред неколку минути активирав 1гб и за 10 минути порака ви преостануваат уште 200 мб се прашувам како е можно. И по 1 мб да симнувам не е логично да симнам 800 мб. Дали имал некој слично искуство?
    Договорот за интернет не го продолжив со оне во фебруари најверојатно така ќе биде и со прет.бројот.

Последна промена: 11 Февруари 2018
  2. Psycore

Psycore
    Gaining Experience

490
    438
    12 ноември 2013
    Наведи каков телефон имаш.
    Можеш да провериш која апликација колку троши од интернетот.
    Доколку ти е Аndroid оди во
    Settings -> Connections > Data Usage
    Смени го циклусот да почнува на денешниот ден и ќе ти покаже кои апликации колку mb имаат потрошено денес.

Доколку имаш iPhone види тука.

Тој сообраќај не се троши само од симнување на ствари. Туку и од гледање видеа на Youtube, апдерјтирање апликации, седење на Instagram и сл.

Еве кај мене како е послединве 12 дена

1 gb е далеку од доволно во денешно време. Aко добро те разбрав, не си врзан со договор, гледај да го смениш и да добиеш повеќе сообраќај за парите.

Последна промена: 12 Февруари 2018
  3. bxxxn

bxxxn
    Practice makes perfect

1,068
    1,178
    11 Март 2011
    Спореди потрошен интернет од телефонот

Settings > Cellular > Data usage

со таа од операторот, би требало да се слични.

Инаку за приговор до нив тешко, бидејќи имаат запослено некои ликови што им е работа да викаат „No sir“ :)

Сега обновив договор со нив и на сите што обновуваат им следат 10 ГБ, секако обнова на договор е целта на операторот ...

Сподели

Вчитување...