1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Vip Game Fest на 22 и 23 декември 2018

Дискусија во форумот 'Гејминг општество' започната од skullmonkey, 5 Декември 2018.

 1. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,060
  1,201
  9 Јуни 2015
  Машко
  што значи „виртуал рејсинг“?
   
 2. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,613
  2,731
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Многу дугачко изгледа :) 31.520 денари за Fortnite :D

  Ќе има, маскирани ^^
  За финале брат. По сто евра од човек + дополнителни ваучери и хардвер ќе имаат ама уште не објавуваме тоа.

  Рекомендед спецификации од сајтот на Fortnite. Монитор не се носи. Маус, тастатура слушалици да.
  Онлајн квалификациите ќе бидат во Сабота/Недела. Тоа ќе биде мрак за мене и другтиот дечко да го упариме :)
  Се игра додека не се добијат финалните екипи.

  Еве ти ЧПП - Vip Game Fest 2018 - Fortnite Tournament

  Ќе објавиме денес/утре и за таа игра. Етапно ги отвараме зашто не можеме да постигнеме со одговарање на прашања.
   
  krema, -={K-O-R-U-N}=- и на toplel им се допаѓа ова.
 3. Zippo

  Zippo
  Gaining Experience

  534
  482
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Сум за фудбалче. Ако на некој му се игра и му треба соиграч нека ме контактира по ПП.

  Мојот дел од наградата ќе го донирам во добротворни цели.
   
 4. martin17

  martin17
  Gaining Experience

  88
  88
  2 Септември 2013
  Машко
  Јас би играл ФИФА иако сум XBOX играч, ама термините за квалификации во ODAX да не беа во работно време. Малку несериозна организацијава. :)
   
 5. gOJDO

  gOJDO
  Guru

  7,444
  9,021
  23 Јануари 2008
  Манга
  За клецање ами шо прајме? Од чија дома да дојсиме?
   
 6. HardCorec

  HardCorec
  Unstoppable

  2,857
  3,828
  4 ноември 2013
  Машко
  @skullmonkey
  Дај направи некое турнирче и за league of legends
   
  На crash му/ѝ се допаѓа ова.
 7. crash

  crash
  Intern

  29
  49
  6 Декември 2013
  Машко
  +1

  Само пази многу солено да не излезе.
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 8. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  558
  341
  20 Декември 2015
  Машко
  Фортнајт 5kd+ ак има некој нек пиши за дуо квалификации.

  Ако има откажани тимови нека пиши модераторот :).
   
  Последна промена: 6 Декември 2018
 9. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  543
  229
  5 ноември 2013
  Машко
  Ајде народе пријавувајте се за Фифа :D
   
 10. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,339
  1,353
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  За Hearthstone ќе се пријавуваат само 16 луѓе? Збунувачко е малку на сајтот, вика 16 пријавени и од нив, најдобрите 16 ќе играат викендот :)

  Ping @skullmonkey
   
 11. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,613
  2,731
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Глупост беше тоа зашто мислеа дека нема да има луге. Ќе има отворена пријава па квалификации
   
  На -={K-O-R-U-N}=- му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  543
  229
  5 ноември 2013
  Машко
  @skullmonkey кога ке се објават тимовите за Фифа? Или за наредниот понеделник/вторник ке се играат квалификациите?
   
 13. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,613
  2,731
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
 14. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  543
  229
  5 ноември 2013
  Машко
  Квалификациите значи се играат наредна недела? Не денес и утре?
   
 15. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,613
  2,731
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Не. Таман работа. Ќе има објаснување со време.
   
  На Arabian му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...