1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Vip Game Fest на 22 и 23 декември 2018

Дискусија во форумот 'Гејминг општество' започната од skullmonkey, 5 Декември 2018.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,832
  2,975
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Дечки имам чест да ви најавам мини гејм фестивал што го организираме.
  Vip Game Fest 2018

  Планот е ова да прерасне во по голема конвенција.
  Овој пат решивме да се игра Fortnite, Hearthstone, Tekken 7, Fifa 19, driving simulator, speedcubing и да има косплеј натпревар.
  Дојте да праиме по една ракија :)
   
  На Jovan2389, kirev, Ragnar и уште 13 други им се допаѓа ова.
 2. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,122
  4,280
  4 ноември 2013
  Машко
  Глумец, идам.
   
 3. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  310
  240
  25 Август 2016
  Машко
  PUBG место Fortnite и супер ќе беше :rolleyes:
   
 4. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  553
  266
  5 ноември 2013
  Машко
  На пц ке се игра? Не успеав баш да се снајдам во евентот на фб. Ако не ти е мака напиши во кратки црти како се пријавува и шо како би се одвивало. (За фифа19)
   
 5. martin17

  martin17
  Gaining Experience

  90
  92
  2 Септември 2013
  Машко
  На PS4 ќе се игра ФИФА... :sick:
   
  На Arabian му/ѝ се допаѓа ова.
 6. crash

  crash
  Gaining Experience

  68
  118
  6 Декември 2013
  Машко
  Vip Game Fest

  За цел евент убаво објаснето.
   
 7. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  168
  199
  28 Декември 2014
  Зошто нема 1v1 Fifa?
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
 8. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,832
  2,975
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Ограничени сме со место :)
  Иначе и дота и пабг и цсго :)
  Ова е бенчмарк за следното.
   
  На gremlin, Wasted Cobe, Boldozer и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,841
  6,433
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ова е некоја нова зграда? Не ми текнува кога последен пат идев по таа улица. Според мапата после холидеј ин го поминуваш мостот и од десно му доаѓа?
   
 10. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,499
  1,575
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Си доаѓаме рандом или треба некоја најава некаде? Дека ограничени со простор, а гледам и сајтов уште не е довршен.
   
 11. The GameMAster94

  The GameMAster94
  Intern

  9
  5
  26 ноември 2018
  Машко
  Freelance Game Development, QA
  Многу ме израдува што ќе има ваков настан, колку што се сеќавам прв од ваква големина и значење кај нас. Се надевам ќе биде прв од многу и секако се надевам ќе има голем број на луѓе за да се организираат поголеми и поинтересни настани од ваква природа во иднина. GLHF
   
 12. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  553
  266
  5 ноември 2013
  Машко
  Дека успеа да најдеш? Кога одам на повеќе информации ме врака најгоре..
  Само прочитав имало како квалификации.. е сега треба таму да се пријавиме? Има некој надомест или спонзорирано од вип е?
   
 13. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  674
  272
  10 Април 2011
  fifa 2v2 sucks
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,055
  3,023
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Screenshot_20181205-162054.png
   
 15. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,832
  2,975
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Ги објавуваме игрите една по една. На сајтот се ствени ама нема линк.
  Штотуку објавивме Fifa 19 - Vip Game Fest - FIFA 19 PS Tournament

  Напраивме едно ЧПП што може да ви одговори на некои прашања. bit.ly/vipgamefestfaq

  Има уште награди ама ги држиме у тајност :)
   
  На corpz му/ѝ се допаѓа ова.
 16. alkibijad01

  alkibijad01
  Gaining Experience

  141
  121
  8 oктомври 2016
  Значи детево да го донесам да игра, а јас да пијам една ракија....цк, цк, цк. Тоа и салата ќе бара.

  Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
   
  На philldm и skullmonkey им се допаѓа ова.
 17. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,832
  2,975
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Донеси го нек гледа :)
  За играње ќе ти бара хардвер.
   
 18. alkibijad01

  alkibijad01
  Gaining Experience

  141
  121
  8 oктомври 2016
  Знам дека е модерно суми да се пишуваат во евра, ама испаднете поголеми фраери па напишете ги во денари.

  Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
   
 19. krema

  krema
  Professor

  8,842
  8,589
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ќе има хостеси-мостеси? :D
   
  На Draynor му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,841
  6,433
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Мостеси да

  Gamer+gurl_1092a3_4188109.jpg
   
  Draynor, borcep, Avid и на уште 1 им се допаѓа ова.
 21. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  168
  199
  28 Декември 2014
  200 евра е главна награда за фифа? По сто евра од човек? Или тоа е само за квалификации?
   
 22. crash

  crash
  Gaining Experience

  68
  118
  6 Декември 2013
  Машко
  200 евра е награда за победа за една партија. Финалниот паричен фонд уште не е утврден.
   
 23. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,406
  4,952
  21 Јануари 2009
  Инес ќе дојде?
   
  Gymblonski, Wasted Cobe, Torlakian и на уште 1 им се допаѓа ова.
 24. toplel

  toplel
  On your way to fame

  553
  550
  18 Август 2016
  Машко
  • Какви спецификации имаат компјутерите и мониторите за Fortnite и дали е дозволено монитори да се носат?
  • Дали има простор за договор на термините за игра на Онлајн квалификациите или истите се фиксни?
  • Колку е очекуваното време за играње на квалификациите во еден ден, земајќи предвид дека си победил X игри и кој е факторот за да се игра следниот ден (недела)? Со други зборови, како е поделено/одредено колку игри (часови) се играат дневно по екипа (што победила на секоја игра)?
   
 25. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,499
  1,575
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Не сум сигурен, ама мислам дека не се ова квалификациите за светско првенство.
   
  На MartinGR1MR му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...