• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Vintage Sennheiser MD421-2 (1960s)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

hpetrovski

Gaining Experience
22 октомври 2018
87
223
Скопје
instagram.com
Продавам/менувам винтиџ Sennheiser MD421-2 микрофон (не mk-II) од 1960' периодот, if you know, you know. Large klein tuschel моделот без bass roll-off switch, иди заедно со XLR конвертор. Го продавам затоа што користам релативно ефтин интерфејс (Scarlett 2i4 1st gen) што нема доволно снага за лепотанов. Цена за кеш е 16 000 мкд, ама би преферирал замена за кондензатор микрофон со голема дијафрагма(LDC) od слична вредност, Rode NT-1, NT2-b etc, може и со моја или ваша доплата.
1603327504373.png1603327510011.png
 

TheMarshal

Practice makes perfect
3 јануари 2019
1,174
1,954
Продавам/менувам винтиџ Sennheiser MD421-2 микрофон (не mk-II) од 1960' периодот, if you know, you know. Large klein tuschel моделот без bass roll-off switch, иди заедно со XLR конвертор. Го продавам затоа што користам релативно ефтин интерфејс (Scarlett 2i4 1st gen) што нема доволно снага за лепотанов. Цена за кеш е 16 000 мкд, ама би преферирал замена за кондензатор микрофон со голема дијафрагма(LDC) od слична вредност, Rode NT-1, NT2-b etc, може и со моја или ваша доплата.
Погледнете го атачментот 92551Погледнете го атачментот 92552
Кај го имаш најдено чудово? :LOL: Имаш некој samples како звучи, баш ме интереира.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

hpetrovski

Gaining Experience
22 октомври 2018
87
223
Скопје
instagram.com
View: https://www.youtube.com/watch?v=Zawr6DaJmMI&ab_channel=HristijanPetrovski
само за type tests за тастатури сум го користел, ама unusable е за било која тастатура што нема клики свичеви :D Може на дискорд да се слушнеме ако те интересира како звучи како voice-over mic.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,570
Мислења
820,757
Членови
28,229
Најнов член
redstone
На врв Дно