• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Вие Решавате: Следниот натпревар да биде...?

Следниот натпревар да биде во:

 • Дизајн (Photoshop, Corel, etc.)

  Гласови: 16 27.1%
 • Програмирање (предложете програмски јазик)

  Гласови: 36 61.0%
 • Најдобар блог (предложете како би се извело)

  Гласови: 3 5.1%
 • Друго (објаснете)

  Гласови: 4 6.8%

 • Вкупно гласале
  59
Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
Ок, решете со гласање... наградите, организацијата и се` друго ке биде средено од наша страна... а Вие, членовите, решете во што да биде следниот натпревар?
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Мислам дека е убаво да биди нешто со програмирање, да видиме што се можат програмерите на форумов. И веќе имавме еден Photoshop натпревар.
 

Delicon

Gaining Experience
10 јуни 2007
1,015
461
delicon.mk
Епа ај кога веќе имало дизајн (Photoshop) натпревар, тогаш овој нека биде програмирање, и тоа HTML.... хаха, се шалам :)

нека биде било какво програмирање, па ако ми одговара ќе учествувам.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Од мене глас за програмирање, а за јазик најдобро е некој што се користи најмногу за да има поголем број на учесници. Ако веќе се реши за програмирање, тогаш ќе бираме јазик.
 

Dame1612

Intern
19 јануари 2008
5
0
Ne e vazen jazikot dali e .Net ili Java vo bilo sto da e kodot samo programot kakov ke bide e vazno . A mozes i poedinecno da davas nagradi po jazik i platforma . Ipak neka bide opsto .......neka ima samo .exe
 

petar.bt

Intern
12 август 2007
731
20
Ne e vazen jazikot dali e .Net ili Java vo bilo sto da e kodot samo programot kakov ke bide e vazno . A mozes i poedinecno da davas nagradi po jazik i platforma . Ipak neka bide opsto .......neka ima samo .exe
да да не биди важен јазикот .Може EXE фаил да биде само да има нешто во програмата да се знај дека сам ја изработил а не некоја слезена од интернет.
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
и јас сум за програмирање... а тоа дали е симнат кодот од интернет има постапки и проверки за истото ;) go go go :bravo:
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
1. Дизајн
2. Програмирање
3. Најдобар блог
4. Видео монтажа
5. 3D дизајн
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Јас давам предлог да се направи натпревар во правење web страна. Тоа да биде направено строго по html за да видиме кој колку знае :))
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
135
Јас сум за програмирање да биде, иако не знам ни малку од програмиње.
Сепак, ќе биде интересно да се види талентот на форумџиите :bravo:
 

petar.bt

Intern
12 август 2007
731
20
i jas sum za programiranje, vo programski jazik po izbor, koj najdobro si go znaeme
да во право си
има и тука и некој мали кој не знаат сите програмски јазици
да бидеме рамноправни малите и големите
на пример јас имам 14 години и не можам сега јас сите програмски јазици да ги знам
јас сум за по наш избор
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Доколку натпреварот би бил за програмирање, најдобро би било да се дозволат 2 или 3 јазика и натпреварувачот да си избере еден од тие јазици (така беше на натпреварите организирани од ЗИМ, имаше понудено Pascal и C++ и оставено беше на натпреварувачот да избере во кој јазик ќе ја пишува програмата)
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
добро нема везе кој јазик е, ако се избере програмирање ќе видиме дали ќе има посебен јазик или кој во што знае да изработи некоја програма..

@BULLET... има доста луѓе што работат видео монтажа и 3D така да ;) enjoy.

другите гласајте да видиме што како :rolleyes:
 

staki

Intern
26 јуни 2007
147
3
Јас би предложил програмирање во C#.
Ама мислам после ова ако се избере програмирање да се направи уште една анкета за да се избере кој програмски јазик
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
bump...
Програмери острете се :))
Добра разлика направивте... сепак да го дочекаме крајот на гласањето

BULLET има и такви што работат видео и 3Д, знам дека малку, но би било интересно и еден таков напревар да се направи...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,702
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно