• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Видео Туторијали за Visual Basic 6.0

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

DeathWish

Intern
14 септември 2007
58
0
Еве еден линк со видео туторијали за Visual Basic 6.0 можете да ги гледате директно без симнување а ако сакате можете и да си ги симнете исто така туторијалите се поделени на 4 нивоа :

1 Beginner
2 Intermediate
3 Difficult
4 Advanced

Такада гледајте и учите

http://www.silenthex.info/vb/

упс за малку ќе заборавев pass = www.silenthex.info

поздрав
 

Moscow_BoY

Intern
12 јуни 2007
260
4
securzone.blog.com.mk
Да добар е Sean Greasly мислам дека беше дечкото...
Исто така има туторијали за C++, ако има некој заинтересирани може да побараат на нет. Незнам зошто, ама многу луѓе го критикуваат - не објаснувал што, како, зошто и се држат до тоа дека книгите се најдобар извор на знаење. Но по мое мислење, за почетници визуелните туторијали се подобри од напишаните...
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Не разбирам зашто ме пренасочува и ми дава порака:
„Hosting Account Suspended
Your account has been suspended by the administration. For more information, click the button below.“
Јас има проблем или...?
 

Moscow_BoY

Intern
12 јуни 2007
260
4
securzone.blog.com.mk
Не разбирам зашто ме пренасочува и ми дава порака:
„Hosting Account Suspended
Your account has been suspended by the administration. For more information, click the button below.“
Јас има проблем или...?
Очигледно дечките кои ја поседуваат страната не платиле за хостинг :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,011
Мислења
854,600
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно