• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Видео туторијал за моделирање на врата во Мауа

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

darecarcemb

Intern
8 април 2008
236
21
Здраво на сите еве од мене еден краток туторијал за тоа како брзо и лесно да измоделирате врата во Мауа која ќе изгледа доволно убедливо и реално.
Доколку ви се допаѓа овој ќе следуваат уште многу туторијали.
Па се надевам дека ќе ви се допадне.

http://video.google.com/videosearch?q=maya+tutorial+modeling+door&sitesearch=
Првиот клип кој што ќе ви се појави со врата на сликата е тој.
Поздрав Дарко.
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
dobro modeliras se glea deka znaes sto prais,no sepak mislam deka ovoj tutorial ne e za pocetnici ili nekoi koi stotuku se prefrlaat na maya zatoa sto nema nikakov zum koj sto pokazuva koi opcii gi selektiras,no sepak dobro e sto si se potrudil i modelot e stvarno dobar.od ova sto go vidov kaj maya mi se sviga sve osven 3D sredinata vo koja stoi modelot.Nekako ne sum naviknat na takva sredina,imam edno programce koe raboti vo takva sredina i nikad ne sum se potrudil da go naucam poradi toa.
BTW i jas imam eden tutorial koj sto sakam da go spodelam so drugite no e za blender ako moze nekako da go sledis vo maya bi bilo super.se raboti za tutorial za kako da dobies realisticni oci(so particles ili samo si boi),znam deka ne e za vrati no sepak e korisen.:D
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

darecarcemb

Intern
8 април 2008
236
21
dobro modeliras se glea deka znaes sto prais,no sepak mislam deka ovoj tutorial ne e za pocetnici ili nekoi koi stotuku se prefrlaat na maya zatoa sto nema nikakov zum koj sto pokazuva koi opcii gi selektiras,no sepak dobro e sto si se potrudil i modelot e stvarno dobar.od ova sto go vidov kaj maya mi se sviga sve osven 3D sredinata vo koja stoi modelot.Nekako ne sum naviknat na takva sredina,imam edno programce koe raboti vo takva sredina i nikad ne sum se potrudil da go naucam poradi toa.
BTW i jas imam eden tutorial koj sto sakam da go spodelam so drugite no e za blender ako moze nekako da go sledis vo maya bi bilo super.se raboti za tutorial za kako da dobies realisticni oci(so particles ili samo si boi),znam deka ne e za vrati no sepak e korisen.:D
nemaproblem prati go tutroijalot na tebe veke poznatata moja adresa:D i ke vidam sto mozam da napravam
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Супер Даре само така продолжи има што да се научи од тебе...
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Super!! :bravo::bravo:
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
a imas li poznavanje na Photoshop ili The GIMP ili nekoj takov program za manipulacija so sliki,ili samo modeliras?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,672
Мислења
862,062
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно