Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Video player за Linux

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
mi treba nekoj video player sto gi podrzuva site formati.

imam totem ama ne mi pusta nekoi videa, neso kodeci ovo ono
isto imam i VLC , mi pusta avi ali so problemi , slikata celo vreme se zaebue.

pa da mi predlozite nekoj asalen player dobro bi mi doslo, ili da mi kazete kade bi mozel da simnam kodeci za totem ili vlc

odnapred blagodaram
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
126
mi treba nekoj video player sto gi podrzuva site formati.

imam totem ama ne mi pusta nekoi videa, neso kodeci ovo ono
isto imam i VLC , mi pusta avi ali so problemi , slikata celo vreme se zaebue.

pa da mi predlozite nekoj asalen player dobro bi mi doslo, ili da mi kazete kade bi mozel da simnam kodeci za totem ili vlc

odnapred blagodaram

MPlayer + sMPlayer (a great MPlayer front-end!)
 

Ata

Intern
21 април 2007
418
14
Јас го користам VLC и нема што не пушта, сварно сум презадоволен.
Имам и други плеери , ама уопште ги ненам употребено, пошто сум немал потреба, па не знам за друг да кажам.
Знам дека Тотем не чини, за другите .... no idea.
 

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
epa eve preku vlc ako pustam wmv format mi dava glas ama ne mi dava slika, ako pustam avi mi dava i glas i slika ama slikata celo vreme trepka i za nigde e.
a ako pustam nekoe filmce , isto avi format , si go pusta super.
neznam so e frkata
 

Ata

Intern
21 април 2007
418
14
Вероватно немаш кодекси.
Пишти го vlc-to прокопај таму, има опција автоматски да ти инсталира кодекси.
Пошто монжно е верзијата што ја имаш е постара.
Ако го инсталираш во убунту автоматски ти ја инсталира најновата верзија со најновите кодекси.
Имаше негде опција за кодекси доинсталирање на vlc, сеа не знам на памет кај беше, а момнетално сурфан на xp, па да не рестартирам и сл,
верувам дека ќе се снајдеш.
 

DF-1

Intern
13 септември 2007
98
2
Moze li nekoj DETALNO, ama bukvalno, cekor po cekor da mi objasni kako da go simnam i snimam MPLAYER ?

Dali postoi nacin da gi stavam site soodvetni drajveri za Totem i kako ?

Mojata distribucija e Ubuntu 7.04
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.273
Мислења
977.695
Членови
35.572
Најнов член
mkd2020
На врв Дно