• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Видео обука: Поставување на конектори на мрежни кабли

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Еве го видеото од YouTube за поставување на конектори:
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=HNu2NDTiZ44"]YouTube - Tiger How-To: Cables To Go Network Cable Installation[/ame]
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,882
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно