• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Видео исечоци на страна?

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Треба да ставам неколку видеа на една страница.
Треба директно од страницата да се гледаат (да немора да се прави download, па потоа да ги гледаат)!

Еден начин е да ги кренам на You Tube и да ги преземам од таму?

Друг начин е да ги ставам на хостот од страницата(има уште 10мб слободно) и од таму да го чита и да може да се гледа на страницата (да имa play, stop, pause). Во каков формат да го направам за корисниците да немаат проблеми со гледањето (плагини, кодеци и слично)?

Мене ми оди умот накај mpg, најповеќе го имам среќавано!
Дајте предлог, како е најпаметно?
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Најдобро би ти било да ги ставиш да се гледаат преку Windows Media Player :))
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Да ама,за ју туб,треба флеш плеер,а он кажа дека не сака плугини,јас колку што знам Windows Media Player не бара ништо друго освен виндовс :D
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
да али тија додатоци не ја спорат страната и

во секој случај ке му е доста побргу отколку да го става на хост
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Ју туб е добар.
Мислев на нестандардни плагини, кодеци и слични работи.
На ју туб и да бара плагин со еден клик се стигнува до него, не е проблем.
Сега го средувам видеото, и најверојатно приморан ќе сум на ју туб да го ставам, нема да имам доволно место на hostot како mpg да го кренам. Клиентот сакаше бесплатен хост и домеин на geocities.com
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Мора да биде на geocities, старата страна беше таму крената, ама не ги знаат пасвордот/корисничкото име за да се промени или да се редиректира, и затоа и оваа таму ќе биде крената со исто име, само додаток ќе има 1, бидејќи имал и доста рекламен материјал на залиха па најлесно му беше да додаде 1 и во рекламниот материјал.
Знате како е, мое е да го упатам како е најдобро (според мене на .com требаше да биде), ама муштеријата е секогаш во "право".
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.676
Мислења
889.458
Членови
31.515
Огласи
40
Најнов член
sw1pe
На врв Дно