• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Video Flash Tutoriali

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Ubavo objasneti video, i sliki tutoriali za pocetnici co Flash programiranjeto i dizajniranjeto.

Video tutorial za Drag and Drop Actionscript
http://www.entheosweb.com/Flash/video_tutorials/drag_and_drop_actionscript.asp

Video tutorial za Drop Down Menu
http://www.entheosweb.com/Flash/video_tutorials/drop_down_menu.asp

Video tutorial za Countdown Timer

http://www.entheosweb.com/Flash/video_tutorials/countdown_timer.asp

Video tutorial za Falling Snowflakes Animation
http://www.entheosweb.com/Flash/video_tutorials/falling_snowflakes.asp

Video tutorial za Creating A Custom Scroller
http://www.entheosweb.com/Flash/video_tutorials/custom_scroller.asp

Video tutorial za Animated Bubbles Cursor
http://www.entheosweb.com/Flash/video_tutorials/animated_bubbles_cursor.asp

Video tutorial Fly Out Menu
http://www.entheosweb.com/Flash/video_tutorials/fly_out_menu.asp

Video tutorial za Flash Actionscript for Arrow Keys
http://www.entheosweb.com/Flash/video_tutorials/arrowkeys_actionscript.asp

Video tutorial za Basic Slideshow
http://www.entheosweb.com/Flash/video_tutorials/basic_slideshow.asp

Video tutorial za Introduction to Actionscript 3.0
http://www.entheosweb.com/Flash/video_tutorials/actionscript3.asp

:bravo: Tolku za sega ke ima uste!!!:bravo:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Nema problem.Mn mi se sviga sto se objasneti ubavo za pocetnici.
A i videoto brzo se pusta ne ti treba mn vreme da cekas.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Novi Video Tutoriali

:bravo: Video tutorial za Drawing & Creating Characters:bravo:
http://www.entheosweb.com/Flash/video_tutorials/drawing_characters.asp

Video tutorial za Rotating Globe Effect
http://www.entheosweb.com/Flash/video_tutorials/rotating_globe_effect.asp

Video tutorial za Fog Effect
http://www.entheosweb.com/Flash/video_tutorials/fog_effect.asp

Video tutorial za Shining Text Mask Effect
http://www.entheosweb.com/Flash/video_tutorials/shining_text_effect.asp

Video tutorial za Lightning Effect
http://www.entheosweb.com/Flash/video_tutorials/lightning_effect.asp

Video tutorial za Film Grain Effect
http://www.entheosweb.com/Flash/video_tutorials/film_grain_effect.asp

Video tutorial za Drawing Snowflakes
http://www.entheosweb.com/Flash/video_tutorials/drawing_snowflakes.asp:bravo:

Ako ste gi naucile ovie kazete da stavam novi!!!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Clock

Eve vi edno saat4e vo flash napraveno od mene.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Неможе саатчето да се прикаже, HTML код во пост не е дозволен, хостирај го некаде и постирај линк до него :)
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Па и тука нема сатче! :zbunet3: :zbunet3: :zbunet3:

Edit: Ок сега го имам. :bravo: :bravo: :bravo:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Морам да забелжам дека туторијалите се за Macromedia Flash 8, а јас ја имам постарата верзија 7, али се снаоѓам. :bravo: :bravo: :bravo:
 

DaDog

Intern
10 ноември 2007
39
1
Добри се туторијаливе, јас имам неколку направено ќе ги постирам што поскоро...

@Stane: Текстот на сатот продолжи го за да го прикажва и то PM/AM и долу исклучи ја опцијата Selectable, подобро изгледа....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,007
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно