• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Video Editing ITNO

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Znaete li nekoj ednostaven program za video editiranje treba da stavam nekolku linii na eden video fajl. go imam Cyberlink PowerDirector ali mnogu e slozen i neznam kako raboti
pozz
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
nemam Nero preku ashampoo rezam podobar e, Windows Movie Maker vika nekoj error so rigistracija nz sto e rabotata
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1.064
74
Пробај со Adobe Premiere било која верзија. Програмчето е совршено. Кога се мотав по една локална телевизија, техничарите со таа програма ги правеа шпиците и рекламите. А и едноставна е, не е којзнае што, и јас имам малце работено на неа, мислам дека ќе ти сврши работа.
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Пробај со Adobe Premiere било која верзија. Програмчето е совршено. Кога се мотав по една локална телевизија, техничарите со таа програма ги правеа шпиците и рекламите. А и едноставна е, не е којзнае што, и јас имам малце работено на неа, мислам дека ќе ти сврши работа.


Неможам да се снајдам. изгледа не бива ова а??? треба да одам во телевизија да видам како и што вака стварно не оди се изнамачив со вадење програми и пробување.:ermm:
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Пробај со Sony Vegas , еве еден видео туториал за негово користење во видео и аудио монтажа [ame="http://www.youtube.com/watch?v=M5-uXHPemwo"]видео туториал[/ame]
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Клипот е многу добар има стварно интересни работи, за внесување на кругови немаше но нема везе се снајдов некако само проблемот е што на неколку фремови треба да се внесува друг круг, неможе истиот да го помераш од едно на друго место, али како и да е фала многу за клипот и програмот, ќе потражам на youtube и клипови за adobe premiere зашто и тоој ми се види како добар програм у меѓувреме ако најдете нешто полесно за рапота пишете обавезно :D
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Клипот е многу добар има стварно интересни работи, за внесување на кругови немаше но нема везе се снајдов некако само проблемот е што на неколку фремови треба да се внесува друг круг, неможе истиот да го помераш од едно на друго место, али како и да е фала многу за клипот и програмот, ќе потражам на youtube и клипови за adobe premiere зашто и тоој ми се види како добар програм у меѓувреме ако најдете нешто полесно за рапота пишете обавезно :D

:muahaha: За какви кругови зборуваш ? Сакаш да внесеш слика во слика ? за тоа ти треба композитинг програм како Adobe After Effects .
Premiere го прави истото што и Sony Vegas , односно видео монтажа .
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
епа види вака, на фудбалски утакмици треба да обележувам играчи значи треба да ги ставам во круг или квадрат не е важно а тоа со vegas може али треба на секои 5 6 фрема да ставаш нов круг. на мене ми треба јас самиот да си го мрдам кругот со маусот по видеото и тоа да се снима на него. Може ова или не може???
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.661
Мислења
889.151
Членови
31.501
Огласи
33
Најнов член
Ivanmakar
На врв Дно