1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Video Capture with Time/Date stamp

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од Miksa2007, 12 ноември 2007.

 1. Miksa2007

  Miksa2007
  Intern

  112
  1
  15 oктомври 2007
  Имам дигитална камера SAMSUNG xx-xx со мини ДВ ленти. Сакам кога правам capture од камера на ПС во видеото да биде вклучен и тековниот датум и час на екранот кога видеото е снимано.

  Кога го прегледувам видеото на камерата директно од миниДВ на камера се гледа снименото "време", но кога ќе ја префрлам снимката на ПС снимката е чиста без "времето".

  Имам пробано со Pinnacle Studio, Ulead, Premiere, Movie Maker... и со ниту еден од овие софтвери не сум успеал да го симнам и "времето на снимка".

  Дали е можно и со кој софтвер или до камерата е ???
   
 2. Miksa2007

  Miksa2007
  Intern

  112
  1
  15 oктомври 2007
  Сигурно некој барем пробал да ја префрли снимката од камера на ПС.

  Кој програм го користите и сте успеале ли времето од снимката да го префрлите ?
   
 3. vojkan

  vojkan
  Intern

  404
  4
  19 Јуни 2007
  Sony Vegas i Pinnacle ja nudat taa opcija. Sigurno ja ima i vo Adobe Premiere, samo ne sum bash najvesht so toj program :)
   

Сподели

Вчитување...