1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

ВИБЕР ЗА ВИНДОУС БЕЗ СМАРТФОН

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од kloki, 20 Април 2019.

 1. kloki

  kloki
  Intern

  93
  14
  24 Јули 2015
  Здраво,дечки ми треба малку помош сакам да инсталирам вибер за пц,но незнам како.Што се треба тој да профункицонира на компјутер(виндовс 7)?
   
 2. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,646
  13,004
  2 Август 2012
  Машко
  Со истиот акаунт со кој си логиран на телефонот ќе се логираш и на Вибер Десктоп.

  Потоа ќе се појават сите контакти и пораки кои ги имаш на телефонот.
  Кога е активен ќе ѕвони на двете места.

  Разговорите ќе си ги правиш како на телефон.
  Исто како Скајп.
   
 3. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,388
  3,101
  4 Септември 2008
  За да го активираш на компјутер мора да го имаш прво активирано и инсталирано на телефон. Верификација правиш со скенирање на баркод, после тоа може да го избришеш на телефонот.
   
 4. kloki

  kloki
  Intern

  93
  14
  24 Јули 2015
  немам смартфон и може ли тоа да ми објасните сликовито како туторијал.
   
 5. gamon

  gamon
  On your way to fame

  506
  507
  15 Септември 2014
  bekrija
  слика 1= купи телефон со активен сим
  слика2= инсталирај вибер
  слика3= активирај на телефон
  слика4= инсталирај на пц
  слика5= активирај со кодот од телефонот
  слика6= продај го телефонот
   
  На The Geek Boy, DonFrozex, Balanar и уште 11 други им се допаѓа ова.
 6. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,062
  4,351
  28 oктомври 2008
   
  На Draynor му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,461
  11,729
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Кога ќе дојде до 3:30 што ќе прави? Мора мобилен.

  Инаку да, јас така го инсталирав за да го немам на мобилен.
   
  Последна промена: 20 Април 2019
 8. alek99

  alek99
  Gaining Experience

  452
  384
  28 Јануари 2008
  Машко
  Не сум сигурен во ова што го зборите. На времето имав вака направено, но телефонскиот број со кој беше активиран го баталив т.е. му заврши претплатата и престанав да го користам. После неке време (не се сеќавам колку) виберот на ПЦ-то престана да функционира. Вибер проверува дали се логираш и преку телефон, и само на ПЦ не остава апликација. Мора да биде и да постои валиден телефонски број со апликација на него инаку нема логика.
  Еве на пример предлогот 6 на gamon продај го телефонот? Што ако јас го купам телефонот и си ставам вибер? Излегува дека некој ќе има вибер со мој број и ќе ме шпионира. Нема шанси вибер на ПЦ без телефон со бројче.
   
 9. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,660
  1,757
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  За вибер, МОРА да имаш валидна SIM картица и некој смартфон на кој ќе се активира еднаш вибер апликацијата.
  После тоа инсталирај си на РС, и фрли ја сим картицата ако сакаш АМА, ќе имаш вибер додека ти е активна SIM картицата.

  Ако сакаш ултимативно да имаш вибер на РС ама без смартфон и/или без SIM, не е можно.

  Подобро земи некој никаков смартфон, стај сим, стај вибер, стај го на полнач негде во некој ќош и заборави го, па инсталирај си на РС и цепај :)
   
Слични теми
 1. Новица
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  996
 2. Romanticen
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  2,106
 3. Нотка
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  877
 4. NatalijaNatka
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  959
 5. coNNectMKD
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  475
Вчитување...

Сподели

Вчитување...